Новий Митний кодекс уже обійшовся бюджету в 2 млрд грн

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Спрощена процедура контролю митної вартості, введена новим Митним кодексом, призвела до того, що імпортери одержали можливість істотно занижувати декларовану вартість ввезених в Україну товарів. Для бюджету це обернулося мільярдними збитками.

Протягом червня та липня імпортери суттєво знизили декларовану вартість ввезених в Україну товарів. Лібералізація Митним кодексом процедур контролю митної вартості при імпорті, за підрахунками Держмитниці, з початку літа вже обернулася втратою 2 млрд грн.

«Спрощена процедура контролю митної вартості, введена новим Митним кодексом, призвела до того, що на момент митного оформлення митні органи фактично втратили право коригування митної вартості при наявності обґрунтованих підстав. В умовах нового Митного кодексу контроль правильності визначення митної вартості зведений до перевірки розрахунку, здійсненого декларантом, тобто перевірки правильності арифметичних дій додавання складових митної вартості до ціни товарів», - сказано у листі ДМСУ, направленому в Мінекономіки, копію якого має ZN.UA.

Зокрема, в листі йдеться, що з 1 червня 2012 року фактурна вартість товарів зменшилася майже на 20%, що дає підстави стверджувати про надання декларантами неправдивих відомостей про вартість товарів: «За результатами аналізу встановлено, що в червні 2012 року порівняно з травнем 2012 року середній рівень митної вартості товарів зменшився на 17,7% (з 1,24 до 1,02 дол США за кг).

Негативна тенденція різкого падіння рівня митної вартості продовжується і в липні. У порівнянні з травнем поточного року середній рівень митної вартості товарів зменшився на 25% (з 1,24 до 0,93 дол США за кг)».

У ДМСУ відзначають, що з 1 червня 2012 року фактурна вартість товарів зменшилася майже на 20%, що дає підстави стверджувати про надання декларантами неправдивих відомостей про вартість товарів. В цілому ж, як вважають митники, в результаті лібералізації Митним кодексом процедур контролю митної вартості втрати бюджету з 1 червня поточного року вже склали понад 1,7 млрд грн. Крім того, на 220 млн грн зменшилися додаткові надходження до бюджету за рахунок коригування митної вартості в червні в порівнянні з травнем.

У зв'язку з цим митники пропонують внести відповідні зміни до Митного кодексу, повернувши ДМСУ право коригувати митну вартість.

У той же час, згідно з повідомленнями ЗМІ, посольства іноземних держав в своїх коментарях відзначають істотне скорочення кількості скарг на завищення митної вартості від зарубіжних компаній в торговельні місії посольств після введення в дію нового Митного кодексу.

Так, за даними радника відділу сприяння торгівлі та інвестиціям посольства Польщі в Києві Анджея Грабовскі, якщо наприкінці I - на початку II кварталу 2012 р. ряд польських компаній досить часто надсилав скарги на дії митних органів, спрямовані на підвищення митної вартості, які викликали зниження конкурентоспроможності польських товарів на українському ринку і навіть в деяких випадках відмову українських контрагентів від завершення торгової операції, то зараз кількість таких скарг істотно скоротилося.

«Ми покладаємо великі надії на нові правила визначення митної вартості, які передбачені в Митному кодексі. Враховуючи короткий період їхньої дії, поки варто почекати з оцінкою ефективності змін», - зазначив Грабовскі у коментарях виданню «Економічні вісті».

За інформацією посольства Франції в Україні, ключове протиріччя, яке виникає у французьких компаній на митниці, - також питання визначення митної вартості товарів. Але в діалозі з ДМСУ суперечні питання поступово вирішуються.

«Нам вдалося встановити діалог з Митною службою. Уже відбулося кілька зустрічей з представниками французьких підприємств, які змогли докладно пояснити проблеми. Навіть якщо не всі з них вирішені, констатовані значні поліпшення", - запевняв начальник економічної служби посольства Франції Бернара Петро. !zn

Читайте також:

Спійманого на хабарі високопоставленого київського митника перевели на іншу роботу

Митний кодекс - хороший, але допрацювати його таки не завадить, - експерт

МВФ нахвалює новий Митний кодекс

Калєтнік пообіцяв вирішити проблему з попереднім декларуванням імпорту

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі