НКРЕКП проведе позапланові перевірки 30 облгазів через можливий перепродаж газу для населення

Поділитися
НКРЕКП проведе позапланові перевірки 30 облгазів через можливий перепродаж газу для населення 30 облгазів піддадуть перевірці © Алла Єременко
Перевірки повинні виявити чи перепродували газозбути газ для населення, комерційним компаніям.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП ) звернулася до Державної регуляторної служби з проханням дозволити провести позапланову перевірку 30 операторів газорозподільних систем режимі добового балансування природного газу.

Про це повідомила у Facebook глава регулятора Оксана Кривенко.

"У разі отримання дозволу ДРС, буде досліджено дотримання норм кодексу ГТС", - написала вона.

Згідно з опублікованим Кривенко запитом про проведення перевірки, комісія отримала від оператора ГТС АТ "Укртрансгаз" ряд заяв щодо порушення операторами норм Кодексу ГТС.

Перевірка пов'язана з можливим перепродажем газозбутами газу, призначеного для населення, комерційним компаніям, про що раніше заявив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає Капітал.

Як повідомлялося, Україна з 1 березня 2019 року перейшла з місячного на добове балансування природного газу. До цього впровадження нової системи переносилося тричі - з 1 серпня 2018 року на 1 жовтня, потім - на 1 грудня, і в підсумку - на 1 березня 2019 року.

Напередодні запланованого на цю дату запуску "Регіональна газова компанія" (РГК) Дмитра Фірташа, в яку входить 20 з 44 операторів газорозподільних мереж (ГРМ), а також асоціація "Газові трейдери України" заявили про неготовність інформаційної платформи до коректної роботи з 1 березня. У свою чергу, оператор ГТС спростував дану інформацію і запевнив, що інтерфейс готовий до належного виконання своїх функцій в штатному режимі (до 1 березня платформа працювала в тестовому).

Балансування газової системи - це встановлення і усунення різниці між тими, що надійшли до неї через точки входу, і відібраними з неї через точки виходу обсягами газу. Балансування проводиться адресно, з урахуванням даних споживання всіх постачальників і споживачів газу.

Раніше в уряді анонсували рішення затвердити норму споживання газу в розмірі 3,29 кубічних метрів на людину. Також уряд зобов'язав НАК "Нафтогаз України" забезпечити всіх споживачів газовими лічильниками. У Міненерговугілля підрахували, що забезпечення індивідуальними вузлами обліку газу побутових споживачів може обійтися НАК "Нафтогаз України" приблизно в 2,5 млрд грн.

Повідомлялося, що в кінці року суд скасував постанову Кабміну про норми споживання газу для побутових споживачів через порушення регламенту. Через це українці почали отримувати платіжки за завищеними в декілька разів нормами.

Проте Міністерство енергетики та вугільної промисловості розробило і оприлюднило новий документ про норми споживання газу для побутових споживачів без лічильників. При цьому міністерство запропонувало підняти ціну на газ для споживачів без лічильників.

Коли і хто встановить лічильники газу населенню? І хто відшкодує витрати громадянам, які самостійно оплатили установку? Читайте докладніше в статті Алли Єрьоменко "За свій рахунок" і "Без обліку годі чекати на розрахунки" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі