Німецька компанія допоможе "Газпрому" добудувати гілки газопроводу в обхід України

Поділитися
Німецька компанія допоможе "Газпрому" добудувати гілки газопроводу в обхід України Wintershell збирається допомагати з Північним потоком © Газпром
Німецька фірма приєдналася до угод італійської, британсько-голландської та австрійської компаній з "Газпромом".

Компанія Wintershell, що є дочірнім підприємством найбільшого хімічного підприємства Німеччини BASF, уклала з "Газпромом" меморандум про приєднання до будівництва двох нових гілок газопроводу "Північний потік".

З відповідними повідомленням виступили прес-служби компаній.

Згідно з повідомленням, нові гілки повинні подвоїти потужності вже двох існуючих гілок потоку, який після їх будівництва зможе транспортувати близько 55 кубічних метрів російського газу до Німеччини в обхід України (Північний потік транспортує газ по Балтійському морю - ред.).

Також зазначається, що BASF став четвертим західним концерном, який приєднався до проекту. До цього висловили бажання брати участь у проекті італійська E. ON, британсько-нідерландська Shell і австрійська компанія OMV. Дані компанії підписали відповідні меморандуми на економічному форумі в Санкт-Петербурзі в червні 2015 року.

Проект планується закінчити до кінця 2019 року.

При цьому примітно, що ще в січні 2015 року "Газпромі" заявляли, що не збираються розширювати Північний потік.

Яким чином ці великі угоди корелюються з введеними Євросоюзом санкцій щодо Росії, поки невідомо. У той же час, наприклад, у грудні минулого року було призупинено виконання угоди між "Газпромом" і BASF, в якій говорилося про передачу росіянам частини бізнесу газової "дочки" німецького хімічного гіганта Wintershall і половини акцій в газодобувній компанії Noordzee в обмін на право спільної розробки газових родовищ у Західному Сибіру, підкреслює Deutsche Welle.

Раніше повідомлялося, що словацька Eustream пропонує "Газпрому" наростити транзит в обхід України.

Також повідомлялося, що партнери"Газпрому" в замішанні від його мінливих планів по будівництву "потоків".

Як відомо, в "Газпромі" вже відкрито заявляли, що мають намір звести роль України як транзитера російського газу до нуля.

Тим часом, офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ, що і стало однією з причин відмови від будівництва "Південного потоку", а також критики з боку ЄС "Турецького потоку".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі