НБУ розширює можливості використання гривні в розрахунках суб'єктів ЗЕД

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Національний банк України (НБУ) дозволить українським компаніям проводити розрахунки за експортно-імпортними операціями з нерезидентами в гривні без обов’язкового отримання відповідної індивідуальної ліцензії НБУ.

Відповідний законопроект №9488 про внесення змін до ст.7 Декрету Кабінету міністрів «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» (щодо розширення сфери використання валюти України) зареєстрований у Верховній Раді України 22 листопада.

Зокрема НБУ пропонує скасувати обов’язкове отримання відповідної індивідуальної ліцензії НБУ на проведення таких розрахунків в гривні.

Таким чином, зазначає НБУ, зміни дозволять використовувати гривню як засіб платежу в розрахунках між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту без обмежень.

На думку Нацбанку, переорієнтація на гривню розрахунків за зовнішньоторговельними операціями позбавить українських експортерів та імпортерів валютних ризиків, покращить позиції національної валюти на міжнародних ринках, а також зменшить навантаження на валютний ринок України.

Відповідно до пояснювальної записки за підписом голови НБУ Сергія Арбузова, розширення використання гривні суб’єктами ЗЕД в розрахунках з нерезидентами «зумовлена процесом інтеграції країни в світову економіку, необхідністю розроблення заходів щодо лібералізації валютних операцій відповідно до міжнародних зобов’язань України, а також потребою в усуненні певних валютних ризиків в Україні та в зміцненні позиції гривні в міжнародних розрахунках».

Зокрема в НБУ зазначають, що конвертованість національної валюти за поточними операціями є однією з основних статутних вимог МВФ для його членів.

За даними Нацбанку, гривня в зовнішньоекономічних розрахунках за товари та послуги майже не використовується – її питома вага за січень–серпень 2011 року становить лише 0,1 % від загального обсягу. При цьому в останні роки спостерігається тенденція до зменшення її частки як в абсолютному, так і у відносному значеннях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі