НБУ пропонує шляхи виходу з цінової кризи

Поділитися
Національний банк пропонує комплекс системних рішень для стримування зростання цін в Україні. Про це у статті для «ДТ» розповів перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов.

Національний банк пропонує комплекс системних рішень для стримування зростання цін в Україні. Про це у статті для «ДТ» розповів перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов.

«По-перше, необхідно вжити заходів із приведення темпів підвищення рівня життя населення у відповідність до реальних можливостей економіки», — заявив він.

За його словами, в цьому контексті Національний банк може лише приєднатися до тих експертів, які закликають політичні сили дуже обережно підійти до виконання своїх численних соціальних обіцянок, які так щиро роздавалися під час передвиборчих перегонів. «Інакше країні загрожуватиме повна цінова дестабілізація», — застеріг Шаповалов.

По-друге, слід невідкладно, з перших же днів роботи нової коаліції, вжити дієвих заходів для поліпшення умов ведення бізнесу, тим самим сприяючи розширенню пропозиції товарів та послуг на споживчому ринку.

«По-третє, уряду необхідно нарешті більш ефективно застосовувати наявні в нього ринкові інструменти для вгамування тимчасових — і не дуже — коливань цін на окремі товари та послуги», — зазначив експерт, підкресливши, що при цьому слід по можливості обмежувати застосування адміністративних важелів.

Крім того, за словами першого заступника голови НБУ, необхідно розробити чіткий план-графік підвищення тарифів суб’єктами господарювання на місцевому рівні (на житлово-комунальні послуги, транспорт тощо).

«По-п’яте, необхідно нарешті повернутися обличчям до фінансових ринків і вжити справді дієвих заходів щодо їх розвитку, — повідомив Шаповалов. — А почати необхідно з розбудови ліквідного та прогнозованого ринку державних цінних паперів, за яким обов’язково підтягнуться й інші сегменти».

«Ну й, нарешті, необхідно чітко визначити, хто і за що відповідає в Україні у ціновій сфері», — резюмував він, додавши, що дії уряду та НБУ в регулюванні інфляційних процесів мають бути максимально узгодженими.

Детальніше читайте у статті Анатолія Шаповалова «За лаштунками монетарного феномену» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі