НБУ: «Накачування» банківської системи ліквідністю не призведе до активізації кредитування

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Для України політика «кількісного пом’якшення» (яку проводять в США, ЄС) не дасть позитивного ефекту в нинішніх умовах, оскільки не призведе до адекватного зростання кредитів для економіки, загрожуючи натомість девальвацією та інфляцією.

Таку думку висловила директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова на засіданні Фінансового прес-клубу «Європейська фінансова лихоманка: як сприяти розвитку української економіки в умовах скорочення зовнішніх інвестицій?», організованого за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP і «Дзеркала тижня. Україна».

«Як тільки накачати гривнею систему, то куди вона піде? Відразу на валютний канал. У нас немає іншого місця, куди можна піти, немає вихлопу цієї гривні», - зауважила представник НБУ.

Директор Гендепартаменту грошово-кредитної політики НБУ зауважила, що питання про активізацію кредитування за рахунок ресурсів центробанку не має стояти, бо за своєю природою кошти НБУ – це коротка ліквідність. Забезпечити ж ринок довгим ресурсом має фондовий ринок, пенсійна реформа.

Так само вважає і голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук. За його словами, небезпечно вмикати «грошовий станок», коли поширені девальваційні очікування. При цьому банкір вважає, що ключовою передумовою для активізації кредитування є зростання власних інвестицій підприємств.

«Я можу порівняти економіку з тілом дитини, яка зростає. Як говориться в приказці, була б кістка, м'ясо наросте. Хребет – це капітал. Якщо хребет є слабкий або маленький, то це мало допомагає цілому тілу чи організації. Очевидним питанням є залучення інвестицій, і переважно не закордонних, а від внутрішнього інвестора, який має бажання, мотивацію, стимули вкладати кошти. Кредитів буде стільки, скільки треба відповідно до зростання капіталу. Зростуть інвестиції на 25%, то кредитів буде на 38% більше», - зауважив В.Лавренчук.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі