НБУ назвав причини ослаблення нацвалюти

Поділитися
НБУ назвав причини ослаблення нацвалюти За підсумками травня гривня подешевшала менше, ніж на 1% - НБУ © Нацбанк України / Flickr
На курс гривні впливають зовнішні чинники і невизначеність в Україні.

На міжнародні товарні ринки і фінансові ринки країн, що розвиваються, негативно впливає торговий конфлікт між США і Китаєм. В Україні ситуація ускладнюється збільшенням внутрішньої нестабільності, пояснив Нацбанк України ослаблення гривні в макроекономічному і монетарному огляді за травень.

"На тлі погіршення зовнішніх фінансових умов для країн з ринками, що розвиваються, а також посилення невизначеності в Україні, в кінці місяця гривня перебувала під девальваційним тиском", – йдеться в документі.

Регулятор вказує на низький попит на більшості регіональних ринках. Зокрема, на європейському ринку ціни на природний газ впали до мінімуму 2006 року, спостерігалося також падіння цін на нафту і сталь.

У цілому за підсумками травня національна валюта подешевшала менше, ніж на 1%, а центробанк зміг викупити на валютному ринку $ 167 млн в резерви завдяки зміцненню гривні в перші три тижні місяця.

Нацбанк нагадує, що в квітні поточного року НЕОК (номінальний ефективний обмінний курс) і РЕОК (реальний ефективний обмінний курс) зміцнилися в порівнянні з березнем на 0,7% і 1,2% відповідно, а за рік – відповідно на 6,5% та 11,4%.

Як повідомлялося, в останній тиждень травня гривня ослабла з 26,33 грн/$ 1 до 26,85 грн/$ 1, або майже на 2%.

На курс гривні також впливатимуть майбутні відносини з МВФ. При цьому експерти вважають, що сфокусованість української влади на майбутніх парламентських виборах восени не дозволить країні виконати умови Міжнародного валютного фонду в 2019 році, а отже й отримати транш за програмою stand-by.

При цьому економіка України не готова до випробувань, які вже почали проявлятися. Інфляція у квітні прискорилася до 1%, у річному вимірі зростання споживчих цін прискорилося до 8,8%.

Докладніше про ризики для фінансового сектора в 2019 році читайте у статті Марії Репко "Сім завдань для НБУ, або Чого чекати в 2019 році від політики у фінансовому секторі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі