Найгірша серед найкращих чи найкраща серед найгірших?

Поділитися
Україна — у середині світового рейтингу конкурентоспроможності.

Всесвітній економічний форум (World Economic Forum) днями опублікував рейтинг конкурентоспроможності нинішнього року (The Global Competitiveness Report, 2012-2013), проаналізувавши дані 144 країн. DT.UA вирішило звернутися до першоджерела.

Цього року до списку включили Лівію, Гвінею, Сьєрра-Леоне, Габон і кілька інших держав, що раніше не фігурували в рейтингу конкурентоспроможності. Поза списком, крім інших, і досі залишаються Білорусь, Афганістан, Узбекистан і Туркменистан.

Згідно з даними рейтингу 2012-2013 років, очолюють список Швейцарія, Сінгапур і Фінляндія, які посіли відповідно перше, друге й третє місця. У нижній частині списку опинилися Гаїті, Сьєрра-Леоне і Бурунді, посівши 142-ге, 143-тє й 144-те місця відповідно.

Україна в рейтингу конкурентоспроможності держав перебуває на 73-му місці, між Чорногорією (72-ге місце) і Уругваєм (74-те). Це на дев’ять позицій вище, ніж у торішньому рейтингу. Але слід зазначити, що за прийнятою семибальною шкалою Україну оцінено в 4,1 бала, всього лише на одну десяту бала більше результату 2011 року.

Добряче зіпсували український рейтинг такі пункти, як довіра до міліції (за цим показником Україна посідає 123-тє місце), хабарі (133-тє), легкість доступу до кредитів (107-ме), довіра громадськості до політиків (120-те) і марнотратність державних видатків (128-ме місце). Примітно те, що останні два показники за минулий рік змістилися вниз на кілька позицій. Оскільки при підрахунку враховується торішній результат, можна сказати, що спостерігається тенденція планомірного погіршення цих досить красномовних показників.

Як відомо, одним із найважливіших показників у рейтингу країн є здоров’я громадян. На думку експертів Всесвітнього економічного форуму, середня тривалість життя українця становить 70,3 року, СНІД розповсюджений серед 1,1% населення країни і 101 чоловік зі ста тисяч хворіє на туберкульоз. Слід зазначити, що випадків малярії, згідно з дослідженням, в Україні зафіксовано не було, і за цим показником ми перші у світі.

Украй повільно, але впевнено поліпшується якість доріг у країні: цього року за цим показником Україна пересунулася з 138-го на 137-ме місце, розмістившись у рейтингу слідом за Росією (яка за рік змістилася на шість позицій униз). Очевидно, врахували саме ті поліпшення, які було зроблено під час підготовки України до Євро-2012. Проте занедбані трамвайні шляхи посередині Нижнього Валу в Києві та численні ями на дорогах у будь-якій частині країни підказують, що роботи в цій сфері - непочатий край. З іншого боку, якість інфраструктури залізниць в Україні - на 24-му місці, і це не просто добре, бо порівняно з минулим роком показник покращився аж на три позиції.

Крім залізниць, на користь українському рейтингу зіграли такі показники, як наявність учених і інженерів (25-те місце), якість початкової освіти (44-те) і якість математичної та наукової освіти (34-те місце). Це трохи дивує, бо за якістю системи освіти загалом Україна розташована значно нижче - на 70-му місці, а за якістю науково-дослідних установ - на 64-му.

Що стосується інших показників, то, згідно з дослідженням, 30,6% населення користується Інтернетом, а для започаткування свого бізнесу потрібно дев’ять процедур і 24 дні.

Загалом рейтинг не став цілковитою несподіванкою, хіба що крім приємного сюрпризу від залізниці. От тільки, наприклад, Руанда в цьому ж рейтингу посіла 63-тє, Мексика - 53-тє, а Панама - 40-ве місця…

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі