Найбільше рефінансу НБУ роздав Кубів, отримали - держбанки і Коломойський

Поділитися
Найбільше рефінансу НБУ роздав Кубів, отримали - держбанки і Коломойський © Андрій Товстиженко, DT.UA
Найбільші суми рефінансу Нацбанк видав під керівництвом Кубіва, отримали - держбанки, Коломойський, Лагун і Бахматюк. Гонтарева і справді виявилася "найскупішою" у видачі коштів банкам. Позмагатися з Кубівом може хіба що тільки "сімейний" Соркін.

У 2014 році найбільше кредитів рефінансування НБУ банкам строком понад місяць Національний банк України видав у березні-червні, коли керівником НБУ був Степан Кубів. Відповідні дані оприлюднені на сайті Нацбанку.

За ті чотири місяці НБУ надав кредитів рефінансування на 63,02 млрд грн., що становило 55% від усього "довгого" рефінансу торік – 115,61 млрд грн. У середньому видавалось майже 16 млрд грн. на місяць.

За два перших місяці 2014 року Нацбанк під керівництвом Ігоря Соркіна з команди Сергія Арбузова видав рефінанс на 23,95 млрд грн., або 21% від річної суми зі швидкість 12 млрд грн. на місяць. При тому долар тоді коштував 8 гривень, відтак НБУ Соркіна був найбільшим роздатчиком грошей у доларовому еквіваленті.

За півроку правління Валерії Гонтарєвої НБУ видав кредитів на 28,64 млрд грн. зі швидкістю менше 5 млрд грн. на місяць – 25% річного обсягу рефінансування зі строками понад місяць, пишуть "Наші гроші".

Загаллом Нацбанк у 2014 році роздав кредитів рефінансування на 222,26 млрд грн. Окрім вищезгаданих кредитів на 115,61 млрд грн. зі строком погашення понад 20 календарних днів, також було видано короткострокових кредитів на 106,65 млрд грн.

За цей же час банки повернули Нацбанку раніше надані кредити на суму 189,43 млрд грн., тобто чисте сальдо рефінансування становило 32,83 млрд грн. Які саме банки є боржниками НБУ не повідомляє.

Загальна заборгованість банків по кредитам рефінансування з урахуванням попередніх років становить 76,12 млрд грн., повідомив НБУ.

"ВЕЗУНЧИКИ" - ДЕРЖБАНКИ, КОЛОМОЙСЬКИЙ, ЛАГУН ТА БАХМАТЮК

Найбільше коштів від НБУ отримали держбанки, Ігор Коломойський, Микола Лагун та Олег Бахматюк, зазначає "Українська правда".

З даних НБУ випливає, що найбільше "рефінансу" в 2014 році отримали державні банки, яким кошти були потрібні в основному для фінансування "Нафтогазу".

Приватні ж банки за рахунок рефінансу вирішували проблеми із відтоком депозитів. Більше за інших отримав найбільший банк країни - "Приватбанк", приблизно 20 млрд грн. Далі йдуть банківські группи Миколи Лагуна та Олега Бахматюка.

Так, наприклад, "Дельта Банк" отримав протягом року більше 10 млрд. Але все одно відчуває труднощі. У самому банку таку ситуацію пояснюють гігантськими неплатежами з боку великих позичальників.

"ВіЕйБі Банк" Бахматюка отримав 5,5 млрд грн і ще 8,3 млрд грн - його ж КБ "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА. З цих коштів, наприклад, "ВіЕйБі Банк" виплачував депозити у листопаді, але того ж місяця в нього ввели тимчасову адміністрацію, так що майбутнє стабкредиту підпитанням.

Були у НБУ інші невдалі приклади рефінансування. Займи отримали пів десятка банків, в які потім була введена тимчасова адміністрація. Вчора прес-служба НБУ повідомила, що серед банків-одержувачів кредитів рефінансування на строк більше 30 календарних днів є 16 банків, які згодом були визнані неплатоспроможними, і на даний час у них здійснюється тимчасова адміністрація або ліквідація. Зокрема, найбільший обсяг коштів отримали "VAB Банк" (5,535 млрд гривень), "Брокбізнесбанк" (2 млрд гривень), "Всеукраїнський банк розвитку" (1,473 млрд гривень), "Укрбізнесбанк" (1,029 млрд гривень), "Імексбанк" (795 млн гривень), "Камбіо" (428,2 млн гривень), "Форум" (422 млн гривень), "БГ Банк" (364,7 млн гривень), "Актив-Банк" (342,4 млн гривень), "Єврогазбанк" (299 млн гривень), "Південкомбанк" (180 млн гривень), "Терра-Банк" (111,1 млн гривень).

"Сімейні" банки

Після публікації розмірів рефінансування, знайшла підтвердження й інформація про те, що НБУ раніше допомагав банкам, які належать колишньому оточенню екс-президента Віктора Януковича та його сина Олександра.

До втечі Януковичів, "Всеукраїнський банк розвитку" (ВБР), який офіційно на 100% належить Олександру, отримав більше півмільярда гривень. А з квітня по липень минулого року - додатково 900 млн гривень.

Отримував рефінансування ще один банк, наближений до Януковича-молодшого - "Укрбізнесбанк". Загалом за минулий рік - більш ніж 1 млрд гривень.

Порція "рефінансу" дісталася і банку братів Клименків. "Юнісон банк" (Unison Bank) отримав 92 млн гривень. Порівняно невелика сума пояснюється тим, що банк невеликий та отримав ліцензію лише в 2013 році.

364 млн гривень отримав "БГ Банк" (раніше "Банк Перший"), який, за даними ZN.UA, з 2013 року контролювали сын колишнього Генпрокурора Артем Пшонка і Сергій Курченко, власник СЄПЕК (обидва з весни 2014 року переховуються у Росії).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі