Нафтовій галузі РФ санкції Заходу загрожують навіть більше, ніж низькі ціни - Fitch

Поділитися
Нафтовій галузі РФ санкції Заходу загрожують навіть більше, ніж низькі ціни - Fitch Санкції позбавили Росію доступу до західних ринків капіталу
Для деяких способів видобутку Росія імпортує більше половини обладнання.

Санкції Заходу, прямо і побічно, більше загрожують російській нафтовій галузі, ніж низькі ціни на нафту, йдеться у звіті рейтингового агентства Fitch Ratings.

"Наші стрес-тести показують, що кредитні профілі можуть витримати ціну нафти $ 55 за барель протягом декількох років. Але якщо доступ до фінансування не покращиться і збережуться обмеження на експорт, виробники можуть виявитися не в змозі здійснювати інвестиції, необхідні для підтримки видобутку", - цитує Reuters аналітиків агентства.

Санкції де-факто позбавили доступу до західних ринків капіталу не тільки компанії, проти яких вони безпосередньо спрямовані, але і всі інші нафтогазові підприємства Росії. Оскільки місцеві банки розраховують на допомогу держави і Центробанку, вони можуть подовжити існуючі кредити, але видача нових в значному обсязі не дуже вірогідна.

Fitch прогнозує, що низка компаній отримають фінансову підтримку з боку держави, але не в повному обсязі, а також кредити з боку китайських банків та прямі інвестиції з боку китайських компаній.

"Ми не вважаємо, що санкції, що забороняють передачу Росії деяких технологій і обладнання, матимуть значний вплив на видобуток нафти і газу в країні в найближчій перспективі. Але якщо заборона збережеться, вони несприятливо позначаться на видобутку в середньостроковій перспективі", - йдеться у звіті.

Росія значною мірою залежить від західного обладнання для таких способів видобутку, як горизонтальне буріння та гідрологічний розрив пласта, імпортуючи більше половини такого обладнання, пишуть аналітики. Щоб замістити імпортне обладнання, при цьому його компоненти, що поставляються країнами, які не приєдналися до санкцій, російським виробникам потрібно буде кілька років, і, швидше за все, вони будуть вже більш низької якості.

Ослаблення рубля пом'якшило вплив падіння цін на нафту, оскільки сприяло падіння і без того низької порівняно з іноземними компаніями собівартості видобутку, зазначається у звіті.

Раніше Міністр фінансів РФ Антон Силуанов оцінив прямі збитки Росії від зовнішніх шоків у 200 млрд доларів.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі