Нафтовий парад. Виставка «Нафта і газ 2005» стала демонстрацією досягнень флагманів вітчизняної нафтопереробної індустрії

Поділитися
Дев’ятий Міжнародний нафтогазовий форум, який проходив у Києві з 8 по 11 листопада цього року, став знаковою подією для вітчизняної паливно-енергетичної галузі...

Дев’ятий Міжнародний нафтогазовий форум, який проходив у Києві з 8 по 11 листопада цього року, став знаковою подією для вітчизняної паливно-енергетичної галузі. У його рамках у Міжнародному виставковому центрі відбулися виставка «Нафта і газ 2005» і науково-практична конференція «Нафтова і газова промисловість України: на шляху до євроінтеграції». Одночасно з ними в тому ж виставковому комплексі проходила виставка «Енергія й енергетика 2005». Форум-2005 був приурочений до 60-ї річниці початку експорту газу з території України.

«Цей щорічний форум уже давно став однією з найважливіших подій для нафтогазового комплексу України. Те, що кількість учасників виставки «Нафта і газ» щороку зростає, переконливо свідчить: форум справді потрібний і корисний», — сказав на церемонії відкриття міністр палива й енергетики України Іван Плачков.

Організаторами форуму традиційно виступили НАК «Нафтогаз України», Мінпаливенерго України і компанія «АККО Інтернешнл». Учасниками заходу нинішнього року стали близько 300 компаній із 16 країн світу, що вдвічі більше, ніж 2004-го. На загальній виставковій площі в 8 000 кв. м були представлені фірми з Великобританії, Німеччини, Данії, Ізраїлю, Індії, Литви, Нідерландів, Польщі, Росії, США, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції, України.

Більшість експонентів — постійні учасники виставки «Нафта і газ». Серед них такі відомі бренди, як Shell, Rosen Europe, Bardenhagen, Emerson, Honewell, Krohne, Ruhrgas, Siemens, Shlumberger, Akzo Nobel. Серед компаній, котрі вперше брали участь у виставці, — Gei hamon industries з Індії, Mi Swaco, Halliburton і Continuous Control Solution із США, компанії «Привод-Центр», «Самара Электрощит» із Росії, Esab — зі Швеції, вітчизняні «Інтермашкомплект», «МАСТ», «Енсто Україна» та інші.

Експерти завжди уважно аналізують зміну складу учасників виставки в окремих сегментах нафтопереробної галузі. Наприклад, виробників мастил і олив чимало здивувала відсутність серед учасників виставки компанії «Азмол», котра перебуває в управлінні НАК «Нафтогаз України». Зате, як уже зазначалося, уперше був представлений провідний недержавний виробник мастил і олив — фірма «МАСТ». Вона одна складала конкуренцію «оливо-мастильним» експозиціям «Лукойла», ТНК і Shell.

Фірма «МАСТ», яка є одним із перших в Україні виробників наукоємних і високотехнологічних мастил, участю в такому представницькому форумі відзначила своє десятиріччя. Компанія спеціалізується на виробництві якісних мастил, які вимагають прецизійно вивіреного хімічного складу. Серед її продукції — моторні, турбінні, компресорні, трансмісійні, гідравлічні та інші масла, а також пластичні мастила для сільгосптехніки, залізничного транспорту, металургійної промисловості.

Підприємства «Нафтогазу України», зокрема ДК «Укртрансгаз», — давні стратегічні партнери фірми «МАСТ». Так, ще в липні 2004 року були успішно завершені випробування масла МГД-20М МАСТ для турбокомпресорів підприємств «Укртрансгазу». А нині проходять випробування напівсинтетичного масла «Турбо-МАСТ» для термонавантажених авіаційних турбін, застосовуваних в газоперекачувальних агрегатах. Розробка, виробництво і постачання турбінних масел ТП-22С МАСТ і ТП22Б МАСТ також відбуваються у рамках затвердженої «МАСТом» і «Нафтогазом» програми співробітництва.

Крім «Нафтогазу», «МАСТ» співпрацює з провідними підприємствами нафтогазової галузі і суміжних сегментів ринку. Так, мастильні матеріали розробляються у тісній співпраці з УкрНДІНП «Масма», котрий також був представлений на виставці. ВАТ «Сумське машинобудівне НВО ім.Фрунзе», провідний український виробник турбін, у тому числі для нафтогазової промисловості, — також давній партнер «МАСТу»: у його виробах використовуються оливи і мастила фірми. Якість продукції компанії контролюється аналітичною лабораторією підприємства, оснащеною сучасним обладнанням німецької фірми «Петротех». Лабораторія акредитована на відповідність вимогам ДСТУ ISO 17025 за 143 методами аналізу.

Основним українським конкурентом «МАСТу» у сегменті турбінних масел і мастил вважається компанія «Азмол», яка перебуває в держвласності під управлінням «Нафтогазу України». «ДТ» неодноразово писало про те, як у конкурентній боротьбі державні виробники широко використовують адмінресурс, змушуючи держенергокомпанії закуповувати продукцію, яка не пройшла необхідних випробувань. Тим більш дивним здалося експертам, що «Азмол», котрий брав участь у більшості попередніх виставок «Нафта і газ», організованих НАК, відмовився від участі в останньому форумі. Не був представлений і державний «Агринол». Невже головним українським державним оливо-мастильним компаніям нічого подати на суд партнерів і конкурентів?

Тим часом іноземні конкуренти українських мастиловиробників на виставці не дрімали. Широку експозицію мастил і олив представив «Лукойл». Щоправда, виставлена провідною російською компанією продукція належала більше до моторного сегмента, а не до індустріального, в якому «МАСТ» представляє найбільш наукоємні рішення. Хоча мастила та оливи не були ядром експозиції ТНК і Shell, обидві компанії придивлялися і до цього сегмента українського ринку. А в одній із доповідей на конференції, яка проходила на виставці, були озвучені плани будівництва російським «Газпромом» разом із «Міцубісі» заводу з виробництва турбін для російської газотранспортної системи. На думку вітчизняних експертів, це може серйозно змінити структуру попиту на українські турбінні масла, які застосовують сьогодні у великій кількості турбін перекачувальних установок виробництва українських і російських заводів. І для того щоб уникнути падіння обсягів експорту, українським виробникам потрібно чимало попрацювати над конкурентоспроможністю їхньої продукції.

Форум «Нафта і газ 2005» ще раз підтвердив, що вже протягом дев’яти років свого існування виставка міцно утримує позиції головної галузевої в Україні. Заходи, які відбувалися в її рамках цього разу, дуже важливі для економічного розвитку держави. Форум надав фахівцям галузі чудову можливість збагатити свої фахові знання, отримати досвід, узяти участь у пошуку свіжих ідей і вирішенні нагальних проблем нафтогазового комплексу країни.

Окрім сегмента мастил, в експозиції було продемонстровано широкий спектр сучасного устаткування, техніки і технологій для розвідки та видобування нафти і газу, будівництва об’єктів нафтогазового комплексу, контролю якості і реалізації нафтопродуктів і газу.

У рамках виставки відбулися міжнародні семінари, присвячені виконанню Україною зобов’язань відповідно до рамкової конвенції ООН про зміну клімату і Кіотського протоколу, а також проблемам використання трубопроводів із полімерних і композитних матеріалів у нафтовій і газовій промисловості.

Розглядаючи важливі й актуальні питання галузі, форуми «Нафта і газ» завжди привертають увагу фахівців і засобів масової інформації. Щороку захід відвідують перші особи галузевих міністерств, керівники держустанов України і провідних підприємств, представники дипломатичних і торгових місій іноземних держав, а також спеціалісти нафтогазової індустрії. От і остання виставка продемонструвала особливу увагу інвесторів до нафтового, газового і нафтопереробного комплексу нашої країни. Під час неї були проведені ефективні переговори, з’явилися передумови для укладання серйозних багатомільйонних контрактів.

З одного боку, кожна така подія — це підбиття підсумків за період від останньої виставки, презентація найбільш передових досягнень, з іншого — уточнення перспектив розвитку окремих компаній і енергетичної галузі та України як незалежної держави в цілому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі