«НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» ПРАГНЕ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ВИДОБУТКУ ЛІВІЙСЬКОЇ НАФТИ

Поділитися
Делегація НАК «Нафтогаз України» під керівництвом голови правління компанії Юрія Бойка 4—5 листопада перебувала з робочим візитом у Лівійській Джамахірії...
Під час зустрічі делегації НАК «Нафтогаз України» з керівництвом Національної нафтової корпорації Лівії

Делегація НАК «Нафтогаз України» під керівництвом голови правління компанії Юрія Бойка 4—5 листопада перебувала з робочим візитом у Лівійській Джамахірії. В ході візиту делегація «Нафтогазу України» провела з керівництвом Національної нафтової корпорації (National Oil Corporation) переговори, спрямовані на визначення пріоритетних напрямів співпраці між двома компаніями.

«Нафтогаз України» зацікавлений у розширенні своєї ресурсної бази за межами України, і це завдання віднесене до стратегічних пріоритетів компанії, — зазначив голова правління компанії Юрій Бойко. — Лівія пропонує унікальні можливості для інвестування, оскільки володіє великими запасами легкої низькосірчаної нафти, що перебуває на початковій стадії розробки, та розвиненою інфраструктурою експорту на розташовані неподалік міжнародні ринки. Тому ми надзвичайно серйозно ставимося до можливостей, що відкриваються для нас у цій країні».

До перспективних напрямів співробітництва з Лівією «Нафтогаз України» відносить укладання угод про розподіл продукції з Національною нафтовою корпорацією (NOC) для проведення робіт з дорозвідки, розбурювання та облаштування уже відкритих нафтових родовищ з подальшою спільною розробкою їх. На сьогодні лівійська сторона пропонує іноземним компаніям близько 140 нафтогазоносних та перспективних на нафту і газ блоків на суші та у Середземному морі.

Іншим перспективним напрямом роботи «Нафтогазу України» у Лівійській Джамахірії може стати створення спільних підприємств із лівійськими компаніями з метою розконсервації та введення в експлуатацію відкритих родовищ, яких налічується близько 40; розбурювання, облаштування та початок видобутку вуглеводнів з майже 90 родовищ, що не введені в експлуатацію; проведення робіт з буріння свердловин, ремонту підземного та наземного обладнання видобутку і транспортування нафти.

«Нафтогаз України» планує розпочати роботу у Лівії шляхом надання сервісних послуг з капітального ремонту свердловин та інтенсифікації нафтогазовидобутку лівійським та іноземним компаніям, які вже працюють у країні.

Першим кроком у виході НАКу на лівійський ринок стане створення представництва, яке має відкритися до кінця поточного року після завершення процедури реєстрації. Представництво, що міститиметься у Тріполі, візьме на себе аналіз та відбір ділянок надр, привабливих для підписання угод про розподіл продукції або створення спільного підприємства.

Для довідки. Доведені запаси нафти у Лівії становлять близько 3,8 млрд. тонн; у 2001 році в країні видобуто 67 млн. тонн нафти. Потужність нафтопереробної промисловості країни дорівнює 17 млн. тонн на рік. Близько половини вироблених нафтопродуктів, як і надлишок нафти, експортуються. Основні імпортери лівійської нафти — Італія, Німеччина, Іспанія, Франція, Великобританія, Греція та Швейцарія.

Національна нафтова корпорація (NOC) Лівії контролює понад половину нафтової промисловості країни, її нафтовидобувні потужності перевищують 40 млн. тонн. Окрім NOC, у країні працюють понад два десятки іноземних компаній, серед яких провідні Agip-ENI (Італія), Canadian Occidental (Канада), Lundin Oil (Швеція), Nimr Petroleum (Саудівська Аравія)), OMV (Австрія), Pedco (Південна Корея), Petronas (Малайзія), Red Sea Oil (Канада), Persol (Іспанія), TotalFinaElf (Франція), Veba та Wintershal (обидві з Німеччини).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі