Нафта торгується різноспрямовано на скороченні запасів у США і коментарях щодо угоди ОПЕК+

Поділитися
Нафта торгується різноспрямовано на скороченні запасів у США і коментарях щодо угоди ОПЕК+ На торгах у четвер нафта торгується різноспрямовано © depositphotos / Iurii
Brent дорожчала до 60,51 доларів за барель, WTI дешевшала до 54,26 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у четвер, 2 листопада, демонструють слабку різноспрямовану динаміку на даних про скорочення запасів сировини в США і коментарях щодо угоди про скорочення нафтовидобутку низкою держав (ОПЕК+), свідчать дані торгів.

Станом на 7:55 вартість січневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,03% - до 60,51 доларів за барель, ціна грудневих ф'ючерсів на нафту марки WTI знижувалася на 0,07% - до 54,26 доларів за барель. Днем раніше нафта марки WTI вперше з 3 січня перевищила позначку в 55 доларів за барель.

Згідно статистиці Міністерства енергетики США, за тиждень, що завершився 27 жовтня, комерційні запаси нафти в країні скоротилися на 2,4 млн барелів, або на 0,5% - до 454,9 млн барелів. При цьому аналітики прогнозували менше зниження запасів – лише на 0,38%, або на 1,756 млн барелів – до 455,544 млн барелів.

Запаси бензину скоротилися на чотири млн барелів, або на 1,9% - до 212,8 млн барелів, а запаси дистилятів - на 0,3 млн барелів, або на 0,2% - до 128,9 млн барелів.

Оптимізм на сировинних ринках підтримують й коментарі Росії щодо продовження угоди ОПЕК+. Так, раніше президент РФ Володимир Путін заявив про те, що якщо угода зі скорочення видобутку нафти й буде продовжена, то щонайменше до кінця 2018 року.

Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі