Нацбанк заборонив продавати валюту в одні руки більше ніж на 15 тис грн

Поділитися
Нацбанк заборонив продавати валюту в одні руки більше ніж на 15 тис грн
Враховуючи підвищений попит на готівкову інвалюту, встановлена максимальна сума її продажу одній фізичній особі, яка в еквіваленті не може перевищувати 15 тисяч гривень протягом одного операційного дня в межах одного банківської установи.

Національний банк УкраїниНБУ) заборонив продавати готівкову іноземну валюту в одні руки у розмірі, що перевищує 15 тис грн (в еквіваленті). Відповідне рішення закріплене постановою НБУ №172, яке набирає чинності з 28 березня і діє до 1 травня 2014 року.

"Враховуючи підвищений попит на готівкову інвалюту, встановлена максимальна сума її продажу одній фізичній особі, яка в еквіваленті не може перевищувати 15 тисяч гривень протягом одного операційного (робочого) дня в межах однієї банківської установи", - повідомляється на веб-сайті Нацбанку.

У повідомленні наголошується, що таке рішення прийнято з урахуванням збереження напруженої ситуації на грошово-кредитному ринку. "Передбачений постановою №172 пакет тимчасових заходів покликаний сприяти підтримці рівноваги на грошово-кредитному ринку на період до прийняття програм співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями", - підкреслили в НБУ.

Згідно з повідомленням, постановою №172 передбачено прийняття нового пакету тимчасових заходів, спрямованих на забезпечення рівноваги на грошово-кредитному ринку: постанова №49, яким встановлювалися тимчасові обмеження, втратило силу.

За даними НБУ, постанова №172 передбачає збереження низки регуляторних заходів, які діяли в межах постанови №49, з одночасним пом'якшенням існували в рамках цієї постанови обмежень.

зокрема, згідно з повідомленням, передбачена лібералізація порядку здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України: банки зможуть здійснювати валютні операції не тільки на умовах "тод", "том", "спот", але і на умовах "своп" та "форвард" (всі операції - тільки з поставкою валют).

Крім того, скасовано заборону на купівлю інвалюти для здійснення резидентами інвестицій за кордон та для покриття частини страхових резервів страховиками.

Документом також скорочено термін проведення операцій по покупці банками інвалюти за дорученням юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, іноземних представництв. "Починаючи з 28 березня 2014, засоби для покупки інвалюти можуть бути перераховані не раніше третього операційного дня (з 25 березня 2014 року - не раніше четвертого операційного дня) після дня зарахування гривень на окремий аналітичний рахунок, а починаючи з 1 квітня 2014 року - не раніше другого операційного дня після дня зарахування гривень на цей рахунок", - вказується в повідомленні.

Водночас, за даними НБУ, банки звільнені від обов'язку формувати і передавати в територіальні управління Нацбанку реєстри з купівлі інвалюти.

НБУ також спростив процедуру купівлі банком у фізичних осіб готівкової інвалюти: відтепер дозволено здійснювати таку операцію без пред'явлення документа, що посвідчує особу, і без його копіювання.

Одночасно введені обмеження на перекази фізособами інвалюти за межі України за поточними валютними неторговельними операціями.

"Такі дозволено здійснювати операції на суму, що не перевищує в еквіваленті 150 тис. грн на місяць. У той же час, такі обмеження не поширюються на цілий ряд соціально важливих перекладів, а саме: на оплату витрат на лікування за кордоном, транспортування хворих, переказів, що здійснюються у разі зміни держави проживання, пов'язаних з оплатою праці нерезидентів України та деякі інші", - вказується в повідомленні.

У повідомленні також зазначається, що резидентам дозволено здійснювати погашення кредитів, позик (фінансової допомоги) в іноземній валюті за договорами, у тому числі, у разі укладення додаткових угод з нерезидентами не раніше строку, передбаченого договором.

При цьому, банкам наказано на період дії постанови №172 призупинити випуск нових ощадних (депозитних) сертифікатів, а погашення раніше випущених здійснювати виключно шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або його пред'явника. !zn

Читайте також:

Нацбанк тимчасово обмежив зняття валютних вкладів

НБУ не має наміру вводити нові обмеження на валютні операції

НБУ ввів обмеження на валютні операції і руху на рахунках клієнтів банків

НБУ не збирається вводити мораторій на дострокове зняття депозитів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі