Нацбанк ввів в дію порядок застосування підпису документів стилусом

Поділитися
Нацбанк ввів в дію порядок застосування підпису документів стилусом НБУ вважає, що такий підпис спрощує укладання договорів © sepool.com
Йдеться про використання спеціально призначеного пера - стилуса для підписання документів між банком і клієнтом-фізичною особою

17 грудня вступив у дію визначений Нацбанком порядок застосування особливого виду власноручного підпису - цифрового власноручного підпису клієнтів банків-фізичних осіб під час підписання документів у банку. Порядок застосування підпису затверджено постановою НБУ від 13 грудня.

Йдеться про використання спеціально призначеного пера – стилуса для підписання документів між банком і клієнтом – фізичною особою на електронному сенсорному пристрої.

На сьогодні лише невелика кількість населення України використовує кваліфіковані електронні підписи, тому питання спрощення процедури підписання документів між банками та їх клієнтами - фізичними особами в електронному вигляді є досить актуальним. Модель підписання документів цифровим власноручним підписом на електронному сенсорному пристрої - сучасний і зручний інструмент, що надає можливість швидко здійснити підписання електронного документа.

Упровадження цієї моделі підписання документів, повідомляє прес-служба Нацбанку, покращить умови обслуговування банками фізичних осіб, оптимізує документообіг у діяльності банків за рахунок упровадження цифрових технологій та безпаперових бізнес-процесів,дозволить побудувати ефективні процеси у роботі агентів банку з клієнтами – фізичними особами із застосуванням цифрового власноручного підпису.

Такий підпис, наприклад, вже досить давно застосовує Приватбанк.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Національний банк України домовилися про співпрацю в питанні впровадження системи BankID – дистанційної ідентифікації клієнтів банків, які бажають отримувати електронні адміністративні послуги через єдиний державний портал.

Відповідний меморандум підписали заступник голови МЕРТ Юлія Клименко та заступник голови НБУ Яків Смолій.

Як зазначили в Мінекономрозвитку, на сьогодні законодавчо врегульований тільки електронний цифровий підпис, що активно використовується бізнесом, але не є популярним серед пересічних українців. Впровадження BankID надасть громадянам можливість активно отримувати електронні адмінпослуги онлайн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі