НАБУ через суд затребував у Приватбанку документи щодо юррадників

Поділитися
НАБУ через суд затребував у Приватбанку документи щодо юррадників
Підставами для слідчих дій НАБУ є заяви депутатів, яких пов'язують з Коломойським.

Націоналізований Приватбанк на наступний день після завершення слухання справи проти колишніх акціонерів в Апеляційному суді Англії і Уельсу, 26 липня цього року, отримав постанову українського суду з вимогою надати детективам Національного антикорупційного бюро (НАБУ) всі документи про підстави та умови отримання послуг юридичних радників та інших консультантів. Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на банк.

Банк посилається на постанову суду, згідно з якою підставою для слідчих дій детективів НАБУ є заяви 2017-2018 роках від народних депутатів Ради минулого скликання Олександра Дубініна і Віталія Купрія, які в ЗМІ і відкритих джерелах зв'язуються з колишніми власниками банку.

"Виробництва по їх скаргах були зупинені слідчими органами ще в 2017 році, але з невідомих причин відновлені влітку 2019 року", - відзначили в Приватбанку.

У фінустанові також звернули увагу, що детективи НАБУ наполягали на терміновому вилучення документів, оскільки нібито виникла реальна загроза зміни або знищення документів". У банку також висловили здивування тим, що суд беззаперечно погодився з думкою детективів, що Приватбанк нібито порушив закон "Про публічні закупівлі", хоча його дія на комерційні банки не поширюється.

Зазначається, що одночасно Приватбанк був повністю виключений з судового процесу і позбавлений будь-якої можливості представити свою позицію і докази в суді, тоді як винесена постанова оскарженню не підлягає, вказали у фінустанові.

Повідомлялося, Приватбанк у грудні 2017 року подав позов до високого суду Лондона проти екс-власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd. (всі - Великобританія), Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd. (усі - Британські Віргінські о-ва), які, ймовірно, їм належать або перебувають під їх контролем.

Високий суд Лондона 4 грудня 2018 року визнав невідповідним його юрисдикції позов Приватбанку, вважаючи, що він був поданий проти зазначених британських компаній з тим, щоб залучити у виробництво Коломойського і Боголюбова. При цьому суддя погодився з наявністю у банку обґрунтованих позовних вимог проти Коломойського і Боголюбова як мінімум на кілька мільйонів доларів.

Компанія Fieldfisher, що представляє інтереси Коломойського, вказувала, що суд першої інстанції зобов'язав український держбанк оплатити всі судові витрати на відповідачів і скасував всесвітній арешт активів (WFO) на суму понад $ 2,5 млрд. В тому числі суд зобов'язав Приватбанк протягом 28 днів оплатити проміжні витрати відповідачів на GBP7,5 млн, з яких Ігорю Коломойському - GBP 4 млн.

Приватбанк 21 грудня 2018 року оскаржив рішення першої інстанції в Апеляційному суді Англії і Уельсу. До винесення рішення за апеляційною скаргою WFO залишається в силі. Оголошення рішення очікується не раніше жовтня.

Про стан Приватбанку читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Фінансовий директор Приватбанку Ганна Самаріна: "Враховуючи можливі наслідки шторму, бурю краще не піднімати" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі