МВФ вимагатиме від України пояснень щодо обіцянок підвищити зарплати й пенсії

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Досвід української економіки підказує — просте підвищення соціальних стандартів, якщо це не пов’язано з іншими аспектами економічної та фінансової політики держави, призводить до відриву наших бажань від наших можливостей.

Озвучені президентом Віктором Януковичем обіцянки щодо підвищення соціальних стандартів створить проблеми у співпраці України з Міжнародним валютним фондом, оскільки МВФ вимагає від країн-боржників дотримуватись суворої економії.

Про це виданню ZN.UA розповів керівник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

За його словами, в Україні при підвищенні тих чи інших соціальних стандартів, треба мати на увазі чотири основні моменти.

«Перший полягає в тому, що досвід української економіки, економічної політики підказує - просте підвищення тих чи інших соціальних стандартів, якщо це не пов’язано з іншими аспектами економічної та фінансової політики держави, як правило, призводить до традиційного відриву наших бажань від наших можливостей», - зазначив експерт.

Другий момент, на думку Бураковського, полягає в тому, що на сьогодні ще не реалізовані попередні обіцянки президента. «Йдеться про жорсткий і дуже серйозний аудит і системи соціальної допомоги, і різного виду пільг, які безпосередньо виплачуються українському населенню. А без наявності конкретного бачення, що і де ми маємо на сьогодні, в тому числі за джерелами фінансування, будь-які зміни щонайменше можуть мати лише короткостроковий ефект», - наголосив він.

«Третій момент. Якщо мова йде про соціальні пільги і т.ін., то зрозуміло, що паралельно з цим ще потрібно вирішувати велику кількість інших завдань. Якщо ми, з одного боку, підвищимо соціальні стандарти, а з іншого - залишаємо систему неефективного використання державних коштів (йдеться про державні закупівлі, інвестиції тощо - про все, що пов’язано з економічною діяльністю держави), то ясно, що ми створюємо додаткові проблеми для української економіки», - розповів Бураковський.

«Четвертий момент. Якщо ми так рухатимемося і далі, це створює додаткові проблеми у співпраці між Україною і Міжнародним валютним фондом. Адже якщо сьогодні для того, щоб стабілізувати систему державних фінансів та уникнути серйозних потрясінь, всім країнам прописується економія в тих чи інших вимірах, то зрозуміло, що така поведінка України щонайменше потребує додаткових і дуже непростих пояснень для МВФ», - зазначив експерт.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Юрія Сколотяного «Президентські пряники». !zn

Читайте також:

На реалізацію ініціатив Януковича потрібно мінімум 16 млрд грн

Янукович зробив пенсіонерам подарунок до виборів: наказав підвищити пенсії мінімум на 100 грн

Янукович не хоче перед виборами підвищувати тарифи на газ на вимогу МВФ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі