МВФ вимагає від України вирішити проблему експортних квот на зерно

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Getty Images
Однією з нових умов МВФ, висунутих Україні для надання чергового траншу кредиту, є необхідність лібералізувати ринок зерна відповідно до вимог СОТ.

Це зобов'язання уряду України закріплено в проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику (МЕФП), узгодженого українською стороною та місією МВФ за результатами її роботи в Києві з 1 по 14 лютого 2011, який є в розпорядженні ZN.UA.

Так, за відомостями ZN.UA, у фонді пропонують регулювати експорт зерна відповідними митами або хоча б розподіляти експортні квоти за прозорішою процедурою. Наприклад, через аукціони.

В уряді, в свою чергу, обіцяють прислухатися до таких порад.

«... Ми повні рішучості створити кращі умови, в тому числі рівні правила гри для всіх інвесторів, усуваючи перешкоди для початку діяльності та розширюючи діапазон діяльності для приватного сектора», - наголошує уряд в тексті меморандуму.

При цьому Кабмін також обіцяє МВФ, що Україна має намір врахувати «соціальний вплив підвищення цін на продукти харчування за рахунок більш адресної підтримки сімей малозабезпечених домогосподарств».

Крім того, нагадаємо, МВФ настійливо рекомендував Києву до кінця лютого вжити заходів для припинення безмитного імпорту нафти і нафтопродуктів.

Нагадаємо, західні країни неодноразово критикували дії української влади щодо ринку зерна.

Зокрема, як заявив в інтерв'ю DT.UA посол Франції в Україні Жак Фор, намір українського уряду створити державний агент, у якого буде монопольне право на експорт соціально значущих сільгосппродуктів, йде врозріз з офіційними заявами Києва, а також з тими принципами, за якими працює Європейський Союз.

Окрім того, уряд США стурбований триваючим втручанням уряду Українив роботу зернового ринку. Зокрема, американська сторона висловлює невдоволення намірами створити державну монополію і небажанням зняти обмеження на експорт зернових, тобто існуванням так званих квот.

Раніше повідомлялося, що комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин на засіданні 15 лютого не підтримав скандальний законопроект №8053, яким пропонується монополізувати експорт сільськогосподарської продукції, включеної до переліку цінового регулювання.

Однак вже 1 березня профільний комітет схвалив новий законопроект №8163.


Докладніше читайте у статті Юрія Сколотяного "Недоузгоджене" у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі