МВФ радить Україні перейти від курсового до інфляційного таргетування

Поділитися
Перехід до інфляційного таргетування дозволить Національному банку України ефективніше боротис...

Перехід до інфляційного таргетування дозволить Національному банку України ефективніше боротися з інфляцією і забезпечить кращі умови для підтримання макроекономічної стабільності, вважає постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Балаш Хорват.

Інфляційне таргетування передбачає публікацію Нацбанком очікуваного рівня інфляції з наступним дотриманням запланованого показника за допомогою облікової ставки та інших монетарних механізмів. Таким чином планується замінити наявну зараз систему курсового таргетування, при якому показником макроекономічної стабільності є курс долара.

«Ключовою передумовою для запровадження таргетування є визнання та підтримка урядом інфляційної цілі, дієва політика Національного банку з її забезпечення та незалежність НБУ в своїй діяльності», — зазначив представник МВФ в Україні.

Наявна система жорстко фіксованого курсу долара, на думку економіста, істотно обмежує можливості НБУ та українського уряду щодо регуляції грошово-кредитного ринку.

«Україні з її порівняно невеликою економікою серйозно бракує свободи дій, щоб, утримуючи фіксований обмінний курс, одночасно використовувати ринкові інструменти для ефективного регулювання грошово-кредитного ринку, — зазначив Хорват. — Свобода дій ще більше обмежується внаслідок падіння відсоткових ставок у США».

При тому представник МВФ наголосив на практичних успіхах при застосуванні інфляційного таргетування в країнах з перехідною економікою. «У разі послідовного запровадження інфляційне таргетування є вельми ефективним, що було доведено на практиці в багатьох країнах із перехідною економікою, зокрема в Польщі та Чехії», — зазначив він.

Детальніше читайте у статті Балаша Хорвата «Для України настав слушний момент, щоб розпочати перехід до інфляційного таргетування» в свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі