МВФ більше не відкидає можливість введення обмежень на рух капіталу

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Міжнародний валютний фонд (МВФ) повідомив, що розробив рекомендації, які дозволять країнам керувати значними перетіканнями капіталу, у тому числі визначати ситуації, коли як крайній захід допустимо вводити контроль за рухом капіталу.

Робота над новими підходами проводилась у МВФ протягом року, і документ наприкінці березня було схвалено радою директорів Фонду.

"Хоча в цілому приплив капіталу корисний для країн, до яких він йде, різке зростання обсягів припливу створює ризики для економік та фінансових систем країн. Відповідно до дослідження МВФ, влада може застосовувати у цій ситуації широкий набір заходів, враховуючи особливості країн і природу капіталу", - наголошується у документі.

Як крайній захід тут може розглядатися і введення контролю за рухом капіталу, однак не країнами, валюту яких недооцінено і у яких недостатньо валютних резервів.

"До минулого року введення контролю за рухом капіталу не розглядалося як частина політичного інструментарію, а тепер розглядається", - йдеться у повідомленні.

Останнім часом низка країн, аби обмежити зростання інфляції, формування "бульбашок", стали застосовувати заходи з обмеження притоку капіталу. До них належать, наприклад, Бразилія, Південна Корея.

Згідно з висновками МВФ, обрання правильних заходів залежить від кожної ситуації та особливостей конкретної економіки. У будь-якому випадку в цій ситуації вітаються, перш за все, структурні реформи, що розширюють можливості конкретної економіки щодо використання капіталів (наприклад, за рахунок розширення внутрішнього фінансового ринку). Не може бути також альтернативи адекватній макроекономічній політиці, відзначається в доповіді.

Введення ж контролю за рухом капіталу може розглядатися серед можливих заходів - у "відповідній ситуації" і на індивідуальній основі, констатує МВФ.

Бразилія висловила стурбованість, що рекомендації дадуть можливість МВФ втручатися в політику окремих країн.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі