МВФ вирішив приєднатися до переговорів України з кредиторами - обговорять нові умови

Поділитися
МВФ вирішив приєднатися до переговорів України з кредиторами - обговорять нові умови Мінфін, МВФ і кредитори проведуть переговори з реструктуризації держборгу © DT.UA
Київ направляє кредиторам оновлену пропозицію про умови реструктуризації. Тристороння зустріч Мінфіну, кредиторів і МВФ відбудеться на наступному тижні.

Україна і комітет кредиторів наступного тижня проведуть тристоронні переговори про реструктуризацію держборгу за участю МВФ, в ході яких обговорять оновлену пропозицію Києва щодо умов реструктуризації, складену на основі нового макропрогнозу.

Про це повідомила міністр фінансів Наталія Яресько на прес-конференції в Києві, 19 червня.

Україна як і раніше наполягає на списанні частини зовнішнього боргу, власником якого є приватні кредитори, зазначила глава Мінфіну.

"Сьогодні ми направляємо комітету кредиторів України оновлену пропозицію щодо реструктуризації нашого боргу, яка базується на нових макропоказниках. Вона включає значне зменшення основної суми боргу, подовження періоду погашення та зміну процентної ставки", - повідомила Яресько.

Міністр сподівається, що найближчим часом вдасться провести переговори з комітетом кредиторів і досягти взаємоприйнятного рішення. До переговорів вперше приєднається МВФ, додала Яресько.

Зустріч пройде у Вашингтоні, її точна дата поки не підтверджена остаточно.

"Наступного тижня відбудеться тристороння зустріч Міжнародного валютного фонду, України та комітету кредиторів для уточнення всіх цих технічних питань за нашою пропозицією. В результаті всі учасники процесу повинні отримати однакове розуміння технічних і економічних аспектів нашої пропозиції. І таким чином у кредиторів не буде причин далі затримувати переговори з Україною щодо реструктуризації боргу", - сказала міністр фінансів.

Вона підкреслила, що пропозиція кредиторів перекласти частину виплат у розмірі $ 8 млрд на міжнародні резерви НБУ є неприйнятною й незаконною, тоді як пропозиція Києва дозволить знизити в середньостроковій перспективі рівень боргового навантаження до прийнятного рівня і зменшити тиск на платіжний баланс і потреба в залученні нового фінансування.

Яресько уточнила, що в новому макропрогнозі, зокрема, оцінку падіння ВВП України в 2015 році погіршено з 5,5% до 9%.

Міністерство фінансів розпочало консультації з кредиторами в березні і розраховує досягти очікує економії $ 15,3 млрд в результаті реструктуризації держборгу. Зокрема Київ розраховує заощадити $ 5,2 млрд у поточному 2015 році, $ 3,4 млрд - в 2016 році, $ 4,4 млрд - у 2017-му і $ 2,3 млрд – в 2018 році. Реструктуризації підлягають зобов'язання України на $ 23 млрд.

Комітет кредиторів (контролює $ 8,9 млрд) відхрещується від запропонованого Києвом списання частини боргу, називаючи такий крок "неприйнятним". Комітет передав зустрічну пропозицію: пролонгація на 10 років платежів на загальну суму близько $ 16 млрд передбачає скорочення виплат всього на $ 500 млн.

Разом з тим, на думку авторитетного Financial Times, приватні кредитори України "повинні поступитися". "Вони мають моральне зобов'язання погодитися на реструктуризацію боргу ... Власники облігацій позичив $ 40 млрд корумпованому режиму президента Віктора Януковича, коли це було явно ризикованим заходом", - пише FT.

Сьогодні саме виживання України як держави перебуває під загрозою. Якщо країна перестає існувати у своєму нинішньому вигляді, приватні кредитори не отримають нічого, підкреслюється в статті: "Погодитися на реструктуризацію, включаючи стрижку, буде краще для всіх сторін".

В іншому разі, вважають у Financial Times, якщо кредитори так і не погодяться на списання, Україна має повне право застосувати мораторій на виплату боргу.

Тим більше, що МВФ підтвердив готовність виплатити наступний транш, навіть якщо переговори не буду завершені.

Раніше в інтерв'ю ZN.UA міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що є певний прогрес у переговорах про реструктуризацію. У той же час, за її словами, України є "і план "B" і план "С" на випадок провалу переговорів з приватними кредиторами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі