МВФ погіршив прогноз зростання світової економіки на 2015-2016 роки

Поділитися
МВФ погіршив прогноз зростання світової економіки на 2015-2016 роки Ризики для світової економіки збільшилися © telegraph.co.uk
Ризики погіршення ситуації стали більш вираженими. На світову економіку впливають три потужних фактора.

МВФ погіршив прогноз по зростанню світового ВВП на 2015 і 2016 роки. Очікування на поточний рік переглянуті до 3,1% з липневих 3,3%, на наступний - до 3,6% з 3,8%.

Як зазначив головний економіст МВФ Моріс Обстфельд, на даний час на світову економіку впливають три потужні чинники: трансформація економіки Китаю з супутнім ослабленням зростання в короткостроковій перспективі, зниження цін на сировину, а також майбутня нормалізація грошово-кредитної політики США.

"У таких обставинах ми прогнозуємо, що найближчим часом зростання світової економіки залишиться помірним і нерівномірним, а ризики погіршення ситуації стали більш вираженими порівняно з спостерігалися в липні, - вважає він. - "Святий Грааль" у формі активного і синхронізованого підйому по всьому світу залишається недосяжним".

У країнах з економікою, що розвивається, як і раніше, спостерігається уповільнення темпів зростання, в тому числі пов'язане зі зниженням цін на сировину і структурними проблемами, ребалансуванням в Китаї та геополітичними чинниками. МВФ погіршив попередню оцінку зростання ВВП цих держав на 0,2 п. п. на обидва роки - з 4,2% до 4% в цьому році і з 4,7% до 4,5% у наступному. У 2014 році ВВП цієї групи країн збільшився на 4,6%.

Пристосування нафтового ринку до умов надвиробництва та відновлення цін вимагатиме більше часу, ніж передбачалося кілька місяців тому, зазначає МВФ. Середньорічна ціна нафти підвищиться з 52 доларів за барель до 2015 року (в липні передбачалося, що вона буде дорівнювати 59 доларів за барель) до 55 доларів за барель у 2016 році.

При цьому ціни на сировинні товари, що не належать до енергоносіїв, в найближчі роки стабілізуються на низькому рівні.

Читайте також: У МВФ вважають, що Україна демонструє ознаки виходу з кризи

МВФ публікує повні огляди (World Economic Outlook, WEO) двічі на рік - у квітні та жовтні - і ще двічі уточнює їх (зазвичай в липні і січні). У 2014 році світова економіка зросла на 3,4%.

Як повідомлялося, на початку жовтня МВФ знову погіршив прогноз падіння економіки України в 2015 році - до 11% з 9%, прогнозованих у червні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі