МВФ оцінив збитки Росії від санкцій 9% ВВП

Поділитися
МВФ оцінив збитки Росії від санкцій 9% ВВП Через санкції Росію очікує падіння ВВП © from-ua.com
Санкції і російські контрсанкції вже на початковому етапі могли призвести до зниження реального ВВП на 1-1,5%.

У зв'язку із санкціями російська економіка може втратити до 9 відсотків ВВП, говориться у звіті МВФ за підсумками щорічних консультацій з Росією, які завершилися наприкінці липня, передає РБК.

"Тривале збереження санкцій може призвести до кумулятивних втрат в обсязі виробництва в середньостроковій перспективі до 9 відсотків ВВП, враховуючи, що зменшення накопичення капіталу і передачі технологій веде до послаблення і без того зменшуючого росту продуктивності", - наголошується в документі.

За оцінками експертів фонду, санкції і російські контрсанкції вже на початковому етапі могли призвести до зниження реального ВВП на 1-1,5 відсотків.При цьому фонд попереджає, що його прогнози містять ризик значної невизначеності, пов'язаний в першу чергу з геополітичною напруженістю.

У середньостроковому періоді МВФ прогнозує "слабке" економічне зростання в розмірі 1,5 відсотка в рік.

"Повільний хід структурних реформ, мляві інвестиції і несприятлива демографічна динаміка доповнюють картину", - сказано в звіті. Фонд рекомендує Росії зменшити втручання держави в економіку, поліпшити захист прав власності і стимулювати конкуренцію.

МВФ підтвердив свій прогноз про скорочення ВВП Росії на 3,4 відсотка в поточному році, передбачивши незначне зростання у 2016 році на 0,2 відсотка.

На користь такого розвитку подій, на думку фонду, каже зростання конкурентоспроможності російської продукції за рахунок ослаблення рубля, збільшення зовнішнього попиту і нормалізація внутрішніх фінансів.

На перспективи інфляції в МВФ дивляться песимістичніше, ніж у ЦБ, який прогнозує її на рівні 7% в середині 2016 року. Фонд вважає, що інфляція складе до кінця 2015 року приблизно 12%, а до кінця 2016 року - 8%.

МВФ при цьому схвалив політику Банку Росії щодо скорочення ключової ставки з огляду на інфляцію, попередивши, що темпи зниження ставки повинні бути "розсудливими".

МВФ також рекомендував російського уряду переглянути фіскальні правила, прив'язані до минулого високим цінам на нафту, щоб швидше відобразити їх недавнє падіння.

Фонд також попередив, що збалансованості бюджету буде складно досягти, якщо розмір індексації пенсій на 2016 рік складе 1,1% ВВП.

У травні МВФ спрогнозував глибоку рецесію в Росії у цьому році - ВВП Росії знизиться на 3,4%. Серед причин, фонд підкреслив негативний вплив західних санкцій і зниження ціни на нафту на економіку Росії.

У той же час 1 серпня МВФ помітив ознаки відновлення української економіки, незважаючи на те, що українська економіка залишається вкрай вразливою. У фонді підкреслили стабілізацію курсу національної валюти, зростання внутрішньої торгівлі, уповільнення економічного спаду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі