Монетизація субсидій істотно не вплине на інфляцію – НБУ

Поділитися
Монетизація субсидій істотно не вплине на інфляцію – НБУ © Андрій Товстиженко, DT.UA
На монетизацію буде потрібно від 6 млрд грн.

Ініціатива Кабінету міністрів щодо надання населенню житлових субсидій у грошовій формі не матиме значного впливу на рівень інфляції. Про це заявив заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Сологуб під час монетарного брифінгу.

"Що стосується експерименту з субсидіями: якщо оперувати наявною на даний час інформацією, сума монетизації складе близько 6 млрд грн у місяць і експеримент триватиме два місяці. При таких параметрах це (надання субсидій готівкою – ред.) виглядає несуттєвим чинником", - сказав він.

Сологуб додав, що очікувані 12 млрд грн (передбачені на монетизацію субсидій – ред.) становлять лише близько 3% приватного споживання за цей період.

"У теорії, ці кошти не повинні йти на споживчий ринок, а повинні бути спрямовані на оплату комунальних послуг. Але навіть якщо якась сума піде на споживання, ефект не буде істотним", - пояснив він.

Повідомлялося, що з 1 січня в Україні набув чинності порядок надання житлових субсидій населенню в грошовій формі.

2019 році вирішено провести монетизацію субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у три етапи; рішення прийняла 11 жовтня міжвідомча робоча група з підготовки пропозицій щодо монетизації субсидій.

Детальніше про монетизації субсидій читайте у матеріалі Юлії Самаевой та Алли Котляр "Живими грошима" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі