Монетарна політика в цілому рухається в правильному напрямку — академік

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Деякі позитивні зрушення в Україні ми вже спостерігаємо.

Таргетування інфляції, тобто зобов'язання центробанку дотримуватися визначеного цільового інфляційного рівня, функціонує у багатьох розвинених країнах світу. Вважається, суттєве зниження рівня інфляції і дотримання його незмінним протягом тривалого часу сприяє економічному зростанню.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Богдан Данилишин, голова Ради НБУ, академік НАН України. За його словами, деякі позитивні зрушення в Україні ми вже спостерігаємо.

"На кінець 2018 р. Національний банк України спрогнозував інфляцію на рівні 8,9%. Фактично на кінець року рівень інфляції становив 9,8% (і вперше за багато років вона залишалася в межах десяти відсотків). За перший квартал 2019-го прогноз інфляції від НБУ становив спочатку 9,3%, потім був відкоригований до 8,4% і виявився недалеким від реального значення у 8,6%. За підсумками 2018 р. стає зрозуміло, що в Україні спостерігалася найнижча за останні п'ять років інфляція - 9,8%, а також найвищий за останні сім років темп зростання ВВП - 3,3%. Складається враження, що монетарна політика в цілому рухається у правильному напрямку", - наголошує академік.

Детальніше про вплив монетарної політики читайте в статті Богдана Данилишина "Монетарна політика VS економічне зростання: змагання затягнулося" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі