Модель анбандлінгу "Нафтогазу" можуть затвердити до тристоронніх газових переговорів —Оржель

Поділитися
Модель анбандлінгу "Нафтогазу" можуть затвердити до тристоронніх газових переговорів —Оржель © Андрій Товстиженко, DT.UA
Самі переговори призначені на 19 вересня.

Кабінет міністрів України може затвердити модель відділення газотранспортної системи НАК "Нафтогаз України" до наступних тристоронніх переговорів у форматі Україна-ЄС-РФ, намічені на 19 вересня, повідомив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

"Ми досягли непоганої швидкості в цьому процесі. Ми намагаємося знайти правильне рішення і навіть раніше, ніж відбудуться тристоронні переговори 19 вересня. Я переконаний, що ми незабаром будемо готові представити загальну картину анбандлінгу. Є навіть амбіція щодо того, щоб на наступному засіданні Кабміну було прийнято рішення про анбандлінг", - сказав він під час прес-конференції Naftogaz-Gazprom: Energy Security, Gas Transit and European Integration в середу.

При цьому міністр відмовився уточнити, яка саме модель відділення може бути затверджена.

Раніше наглядову раду НАК "Нафтогаз України" та ПАТ "Магістральні газопроводи України" погодили і підписали меморандум про взаєморозуміння щодо відокремлення оператора ГТС (анбандлінгу).

В даний час філія АТ "Укртрансгаз" – "Оператор ГТС України" ("ОГТСУ") - виконує функції з технічної експлуатації ГТС. У червні планується відпрацювати формат роботи майбутнього незалежного "ОГТСУ". З 1 липня розпочнеться процес формування окремої юрособи - зареєстрованого в січні 2019 року ТОВ "ОГТСУ", на 100% належить "Уктрансгазу". Передбачається, що він завершиться до кінця 2019 року. В ході цього процесу в суспільство будуть переведені всі співробітники, які забезпечують транспортування природного газу, а також укладено договір про технічне обслуговування (SLA) між "Укртрансгазом" і "ОГТСУ".

"Нафтогаз" планував передати "МГУ" сформоване ТОВ "ОГТСУ", яке отримало всі необхідні для здійснення діяльності дозволи. Таким чином, процес анбандлінгу буде завершено. Підземні сховища газу "Нафтогаз" планував виділити в окрему структуру, що не підкоряється "МГУ".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі