Міжнародні кредитори відкладають плани надати позики Києву через корупцію - Reuters

Поділитися
Міжнародні кредитори відкладають плани надати позики Києву через корупцію - Reuters На Заході досі не впевнені, що українська влада може (і хоче) приборкати корупцію © Андрій Товстиженко, DT.UA
Вони побоюються, що гроші, виділені на розвиток країни, осядуть в кишенях чиновників.

Західні уряди та агентства відкладають надання Україні кредитів, сподіваючись, що Київ надасть більш детальні плани з освоєння цих грошей, повідомляє Reuters.

Джерела агентства стверджують, що на донорській конференції, запланованої на 28 квітня, навряд чи будуть прийняті рішення про надання Києву великих позик. Більш того, за словами одного із співрозмовників, найбільші донори можуть і зовсім не брати участь у цьому заході.

"Найбільші економіки світу-Німеччина, США, готуються вкласти мільярди доларів в довгострокові кредити, і вони хочуть знати, на що їхні гроші будуть витрачені", - цитує Reuters неназваного чиновника ЄС.

За погодженням з Європейським Союзом, Україна представила план реформування до крайнього терміну в березні, сказали чиновники. "(Але) досі існують сумніви про те, скільки потрібно Україні на дороги, електростанції, школи і лікарні і як далеко зайде судова реформа, щоб уникнути осідання гроші на рахунках корумпованих чиновників", - пише Reuters.

Передбачається, що остаточне рішення великі іноземні кредитори примйть ближче до кінця року. Тим не менш, відзначають європейські чиновники, конференція, швидше за все, буде в якомусь сенсі кроком вперед, адже отримання Києвом $ 17,5 мільярдів доларів фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду готує грунт для заходу в країну таких донорів як Європейський Союз, Норвегія, Швейцарія і Канада.

Раніше передбачалося, що Міжнародна донорська конференція в підтримку України пройде в кінці січня-початку лютого 2015 року. Однак у січні стало відомо її перенесення на квітень.

"Донорська конференція швидше за все відбудеться в квітні. Тому що ми хочемо більше посилатися на реформи і на зміни. Тоді новому уряду буде вже більше 100 днів, і будуть вже якісь результати", - сказав тоді міністр економіки Айварас Абромавічус.

30 березня Україну з профициальным візитом відвідає високопоставлена делегація Європейського Союзу, в тому числі президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і глава дипломатії Федеріка Могерини. Передбачається, що на зустрічах з ними представники української влади будут піднімати питання про проведення конференції це.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі