Місію МВФ чекають у Києві на наступному тижні, якщо Мінфін встигне підготуватися

Поділитися
Місію МВФ чекають у Києві на наступному тижні, якщо Мінфін встигне підготуватися Україна чекає на нову місію МВФ
Україна поки не отримала офіційної згоди фахівців фонду прибути в українську столицю.

Прибуття місії Міжнародного валютного фонду Київ очікується наступного тижня, повідомила глава Національного банку України Валерія Гонтарева. Однак для цього необхідно виконати ряд умов.

"Щодо прибуття місії - ми чекаємо їх на наступному тижні. Але офіційний лист ще не отримали... Питання приїзду місії буде залежати від того, коли Мінфін України підтвердить, що вже зверстав бюджет і готовий прийняти місію", - сказала вона на брифінгу в Києві в четвер.

Гонтарєва висловила сподівання, що за підсумками перегляду програми EFF Україна зможе до кінця поточного року отримати черговий транш кредиту, що дозволить збільшити міжнародні резерви країни з нинішніх $ 13 млрд до $ 15 млрд.

При цьому вона зазначила, що отримання чергового траншу кредиту МВФ відкриє для України доступ до офіційного фінансування з інших джерел на суму більше $ 2 млрд.

Місія МВФ в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF для України працювала в Києві з 22 вересня по 2 жовтня. Її діяльність була сфокусована на виконання Україною програми та необхідних заходів для того, щоб досягти поставлених нею цілей. Іншими питаннями, які розглядалися, були: виконання держбюджету на 2015 рік, податкова політика і план витрат на 2016 рік, виконання владою структурних перетворень і боротьба з корупцією.

За підсумками роботи, місія вирішила продовжити дискусії з Україною в рамках другого перегляду програми. "Владі все ще необхідно деякий час для виконання всіх рекомендацій на 2016 рік, в найближчі тижні переговори продовжаться", - прокоментував підсумки роботи керівник місії МВФ в Україні Микола Георгієв.

У той же час джерела повідомляють, що місія МВФ має претензії до України: зазначила істотні недоліки в роботі Національного банку, а також залишилася незадоволена ходом реформування прокуратури, податкової і бюджетної сфери, а також недостатніми антикорупційними кроками.

Розширена програма співпраці України і Міжнародного валютного фонду (EFF), оприлюднена в березні 2015 року, передбачала скорочення дефіциту держбюджету в 2015 році до 4,2 ВВП з 4,6% ВВП в 2014 році з подальшим його зниженням до 3,7% ВВП в 2016 році, 3,1% ВВП в 2017-му, 2,6% ВВП до 2018 рр ..

Україна і МВФ підписали оновлений меморандум 22 липня. Після цього Україна одержала другий транш від МВФ на суму 1.7 мільярдів доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі