Мінськ, здається, починає приватизацію

Поділитися
Масштабна приватизація можлива в Білорусі 2007 року з метою стабілізації внутрішнього валютного ринку, повідомляє агенція «Інтерфакс»...

Масштабна приватизація можлива в Білорусі 2007 року з метою стабілізації внутрішнього валютного ринку, повідомляє агенція «Інтерфакс».

Проведення активної приватизації в ряді ключових галузей економіки передбачене розробленим Мінекономіки проектом плану заходів щодо стабілізації ситуації на внутрішньому валютному ринку і досягнення позитивного сальдо зовнішньої торгівлі країни 2007 року. Документ підготовлено за дорученням уряду.

Так, для забезпечення додаткових надходжень валютних коштів у країну і залучення іноземних інвестицій Мінекономіки в першому півріччі розраховує укласти договір купівлі-продажу 12,5% акцій ВАТ «Белтрансгаз» за 625 млн. дол. Протягом 2007 року передбачений продаж держчастки в Словнафтобанку (сьомий за розміром активів банк Білорусі) і Белзовнішекономбанку (шосте місце за розміром активів) відповідно за 32 млн. дол. і 16 млн. дол. Мінекономіки також пропонує продати 30—40% акцій ВАТ «Криница» (найбільший пивзавод Білорусі) і ВАТ «Белсолод» (найбільший виробник пивоварного солоду) на загальну суму 70 млн. дол., для чого необхідне відповідне рішення глави держави.

У 2007 році планується також провести конкурси з продажу акцій ряду стратегічних нафтопереробних і нафтохімічних підприємств. Зокрема, Мінекономіки ініціює проведення конкурсів із продажу пакетів акцій ВАТ «Нафтан», ВАТ «Мозирський НПЗ», ВАТ «Полімир», ВАТ «Белшина», ВАТ «Гродно Азот», ВАТ «Могильовхімволокно», ВАТ «Гродно Хімволокно».

У разі схвалення плану уряд також ініціюватиме прийняття главою держави рішення про акціонування з метою продажу стратегічним інвесторам держчастки в одному з найбільших промпідприємств Білорусі — «Мінському автомобільному заводі». Аналогічні пропозиції можуть бути внесені й щодо «Белтелекому» (держмонополіст на ринку фіксованого телефонного зв’язку й Інтернету), «Білоруського цементного заводу» (найбільше підприємство промисловості будматеріалів), «Гродненської тютюнової фабрики «Німан» (найбільший виробник тютюнових виробів), «Світлогорського ВО «Хімволокно».

Поряд із цим Мінекономіки пропонує продати держчастки в ВАТ «Мінський завод ігристих вин» (єдиний у Білорусі виробник шампанського), ВАТ «Гомельський жировий комбінат» (одне з найбільших підприємств масложирової промисловості) і в трьох із чотирьох цукрових заводів — Скідельському, Городейськом, Жабинківському.

У запропонованому Мінекономіки плані також підкреслюється необхідність безумовного виконання республіканськими та місцевими органами держуправління рішення уряду про збільшення частки іноземних джерел (кредитів, позик, прямих інвестицій) у загальному обсязі інвестицій в основний капітал до 10%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі