МІНПАЛИВЕНЕРГО МАЄ НАМІР РЕСТРУКТУРИЗУВАТИ БОРГИ ПІДПРИЄМСТВ ПЕК

Поділитися
Міністерство палива й енергетики розробило законопроект «Про реструктуризацію заборгованості суб’єктів підприємницької діяльності України, що виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії»...

Міністерство палива й енергетики розробило законопроект «Про реструктуризацію заборгованості суб’єктів підприємницької діяльності України, що виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії».

Законопроект передбачає проведення інвентаризації заборгованості суб’єктів паливно-енергетичного комплексу з подальшим її списанням і реструктуризацією. Зокрема інвентаризації підлягають борги споживачів електроенергії перед енергопостачальниками (та іншими постачальниками товарів або послуг), енергопостачальників перед оптовим ринком електроенергії (ОРЕ), ОРЕ перед виробниками, виробників перед Держкомітетом з державного матеріального резерву, національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» та її дочірніми підприємствами, а також вугільниками.

Крім того, необхідно провести інвентаризацію кредиторської заборгованості з платежів до бюджету (і з нарахованих на них штрафних санкцій), заборгованості бюджету з пільг та субсидій і відшкодування ПДВ. При цьому на термін дії закону встановлюється, що зазначена заборгованість не може бути стягнена шляхом продажу майна боржника.

За даними Мінпаливенерго, на 1 червня борг споживачів перед енергопостачальниками становив 8,971 млрд. грн., борг енергопостачальників перед ОРЕ — 13,963 млрд. грн., борг ОРЕ перед генеруючими компаніями — 14,1 млрд. грн. Генеруючі компанії, у свою чергу, 6,559 млрд. грн. заборгували постачальникам палива, 1,728 млрд. грн. — у бюджет, 861 млн. грн. — за кредитами, 3,7 млрд. грн. — іншим кредиторам.

Після цього з обсягу інвентаризованої заборгованості списується та її частина, що визнана судом безнадійною. Передбачається також відпрацювати механізм списання шляхом зарахування до безнадійної заборгованості, стягнення якої неможливе.

Законопроект також дозволяє виробникам електроенергії створити окремий підрозділ, передавши на його баланс рівнозначні суми кредиторської і дебіторської заборгованості.

Ухвалення рішення про створення такого ж підрозділу при держпідприємстві (ДП) «Енергоринок» і приєднання до нього підрозділів енерговиробників покладено на Кабінет міністрів. Потім, за наявності замкнутого ланцюжка боржників між споживачами, виробники електроенергії, ДП «Енергоринок», Держкомрезерв, НАК «Нафтогаз України», вугільники, інші постачальники та бюджет проводять взаєморозрахунки (із врегулюванням цієї можливості на законодавчому рівні). Взаєморозрахунки проводяться, зокрема, шляхом використання банківських кредитів, векселів, тимчасово вільних бюджетних коштів.

Законопроект також передбачає можливість випуску цільових облігацій із терміном погашення 5—10 років для розрахунків із бюджетом.

Суму боргів, що залишилася після їх списання і зменшення шляхом взаєморозрахунків, передбачається реструктуризувати на п’ять років за умови щомісячного погашення рівномірними частинами. Така заборгованість не підлягає індексації, нарахуванню штрафних санкцій і стягненню шляхом продажу майна боржника (за умови своєчасних виплат).

Проект також передбачає можливість рефінансування боргів генкомпаній і ДП «Енергоринок» шляхом застосування цінових надбавок до оптової ціни електроенергії. Порядок проведення рефінансування визначають Кабінет міністрів і Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ).

Зараз проблемою інвентаризації боргів підприємств ПЕК займається робоча група при раді енергоринку.

Як відомо, через неврегульованість боргів затримується приватизація дев’яти обласних енергопостачальних компаній (обленерго). Очікується, що остаточні умови приватизації обленерго Кабінет міністрів затвердить на засіданні 6 серпня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі