Мінфін продав валютні ОВДП більш ніж на 3 млрд гривень

Поділитися
Мінфін продав валютні ОВДП більш ніж на 3 млрд гривень Мінфін продав 12-міс. валютні ОВДП на 0 млн під 8,66%
Подано шість заявок, з яких задоволено три, а прибутковість відсікання склала 8,75% річних.

Міністерство фінансів України провело первинне розміщення після тримісячної перерви облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на загальну суму 140 млн 031 700 тис. дол. (або 3 млрд 048 млн 308 тис. 067,79 грн за курсом НБУ). Про це повідомляє прес-служба відомства.

Всього було подано шість заявок, з яких задоволено три, а прибутковість відсікання склала 8,75% річних.

Мінфін уточнює, що діапазон ставок у заявках був від 8,5% до 12% річних, а сумарний попит – 0,1 млн.

Попередній аукціон з продажу валютних ОВДП відбувся 18 лютого: були продані місячні облігації на млн під 8,75% річних, а всього в січні-лютому минуло чотири подібних аукціону, на яких Мінфін залучив 8,3 млн на 1-1,5 міс. під 8,75% річних.

Експерти пов'язували припинення розміщення валютних паперів з тим, що Україна в березні отримала перший транш кредиту МВФ за програмою EFFв розмірі млрд, а в кінці травня – млрд від розміщення єврооблігацій під гарантії США.

Останній аукціон з розміщення гривневих паперів був призначений на 3 березня, проте завершився безрезультатно (виняток - "військові" облігації, які в останній раз, на початку квітня, були продані на 0,16 млн грн).

Згідно з даними Держказначейства, залишки на єдиному казначейському рахунку на початок червня становили 27,75 млрд грн - історичний максимум за всю історію країни, проте із-за девальвації це відповідало ,32 млрд. Уряд має також валютними рахунками, інформація про коштах на яких в даний час відсутня.

Високі гривневі залишки Мінфін пояснює надплановими надходженнями у зв'язку з девальвацією гривні і високою інфляцією, однак відзначає необхідність накопичити до осені 25 млрд грн для субсидій населенню у зв'язку з підвищенням енерготарифів.

Міністр фінансів Наталія Яресько на минулому тижні заявила, що незважаючи на складні переговори із зовнішніми комерційними кредиторами щодо реструктуризації боргу, в уряду відсутні подібні плани реструктуризації щодо ОВДП, в тому числі і валютних. В інтерв'ю "Дзеркалу Тижня. Україна" Наталія Яресько заявляла, що певний прогрес у переговорах з кредиторами досягнутий. У той же час, за її словами, у України є "і план "B" і план "З" на випадок провалу переговорів з приватними кредиторами.

Валютні облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) - це боргові цінні папери держави, випущені Міністерством фінансів України. Розмістивши облігації, Міністерство фінансів зобов'язується в обумовлений строк виплатити власнику цінних паперів, їх номінальну вартість і накопичені відсотки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі