Мінфін пояснив деталі сплати податку на нерухомість

Поділитися
Мінфін пояснив деталі сплати податку на нерухомість © kievcity.gov.ua
Податок може і зовсім не братися, якщо так вирішать місцеві влади. Від їх рішення залежить і те, скільки грошей потрібно буде заплатити до бюджету, у разі якщо податок буде схвалений.

Податок на нерухомість не вводиться автоматично
Податок на нерухомість не вводиться автоматично

Податок на нерухомість не буде вводитися автоматично, остаточне слово про необхідність його справляння і розміри ставок залишається за місцевими громадами, пояснив заступник міністра фінансів Денис Фудашкін на брифінгу у вівторок, 6 січня.

"Для того, щоб цей податок був введений на відповідній території, місцева громада повинна прийняти рішення, що цей податок вводиться, і встановити ставку. Яка ця ставка - визначить місцева громада. Закон встановлює, що вона не повинна перевищувати 24,16 грн за кв. м. Цей податок сплачується раз на рік", - заявив Фудашкін.

Не підлягають оподаткуванню квартири до 60 кв. м і будинки - до 120 кв. м відповідно до закону.

Тобто буде оподатковуватися тільки площа яка перевищує цю межу: наприклад, якщо квартира 65 кв. м, то податок буде сплачуватися тільки за 5 кв. м.

"Якщо місцева громада приймає рішення, що цей податок необхідний і вводить його, то при квартирі 65 метрів оподаткуванню підлягатиме 65 метрів мінус 60 метрів [пільгова ставка]. Тобто 5 метрів виключно. Крім того, місцева громада може вивчити більш детально ситуацію і запропонувати, щоб пільгова площа становила, наприклад, не 60 метрів, а, припустимо, 70. У цьому випадку ніякого оподаткування квартири (якщо її площа 65 метрів) не буде", - додав він.

За його словами, місцева громада може встановити ще більші пільги в залежності від имушественного стану та доходів громадян.

Пільгова площа встановлюється для об'єкта нерухомості, а не платника податків, тому якщо квартира більше 60 квадратів належить кільком власникам, податок потрібно буде платити.

Заступник Міністра додав, що якщо місцева рада не захоче, він може не вводити податок. "Якщо громада вважає, що вона може вирішувати питання розвитку, будівництва доріг, ремонту шкіл та лікарень іншим шляхом, ніж оподаткування нерухомості, то це її право", - додав Фудашкін.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі