Мінеконорозвитку закликало Порошенка ветувати продовження мораторію на продаж землі

Поділитися
Мінеконорозвитку закликало Порошенка ветувати продовження мораторію на продаж землі У МЕРТ оцінили втрати економіки через мораторій і пов'язаний із ним "схематоз"
Через мораторій Україна недоотримує 1,5 доларів інвестицій на рік, а власники паїв змушені здавати їх в оренду за заниженою ціною.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує президенту України Петрові Порошенку накласти вето на закон про чергове продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. У середу, 23 січня, відповідний висновок підписав очільник МЕРТ – перший віце-прем'єр Степан Кубів, повідомляє прес-служба міністерства.

Укладачі документа посилаються на ст. 41 Конституції України та рішення Європейського суду з прав людини, який визнав абсолютну заборону продажу або іншого способу відчуження сільськогосподарської землі порушенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Крім того, за оцінками Світового банку, запуск ринку землі призвів би до зростання ВВП України додатково на 06%-1,6% і дозволив би залучити близько 1,5 млрд доларів інвестицій на рік.

У МЕРТ констатували, що в умовах відсутності ринку землі і конкуренції, власники паїв, яких в Україні налічується 6,9 млн осіб, змушені здавати землю в оренду за заниженою ціною. Середня ціна оренди гектара землі в Україні становить 50 доларів в рік, тоді як у сусідніх Польщі та Болгарії – 250 доларів.

У Міністерстві також вказали на негативні наслідки мораторію на агрокультуру: домінування вирощування соняшнику, рапсу й інших однорічних культур призводить до виснаження ґрунту і зниження дохідності фермерських господарств. З 2004 по 2012 рік в Україні на 43 тисячі га скоротилися площі вирощування багаторічних культур.

Крім того, за оцінками Центру економічної стратегії, місцеві громади щорічно недоотримують близько 2,8 млрд гривень податкових надходжень через відсутність легального оформлення угод про фактичний продаж землі, підсумували в МЕРТ.

"Врахувавши всі зазначені пункти, Мінекономрозвитку запропонувало президенту України застосувати право вето щодо закону №2666-VIII", - йдеться в заяві, поширеній прес-службою міністерства 23 січня.

Нагадаємо, 20 грудня минулого року Верховна Рада проголосувала за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення ще на рік – до 1 січня 2020 року. Проект закону підтримав 231 депутат, 20 парламентаріїв утрималися, 52 – не голосували.

Наступного дня депутати Віктор Пинзеник і Олексій Мушак зареєстрували у парламенті постанови про скасування рішення Верховної Ради України, чим заблокували продовження мораторію на 17 днів. У січні парламент відхилив ці проекти.

У лютому 2017 року 55 народних депутатів звернулася до Конституційного суду з питання скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення. У лютому 2018 року Конституційний суд України відмовив у відкритті конституційного провадження про скасування мораторію.

ЄСПЛ наприкінці травня ухвалив рішення про те, що постійне продовження в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення порушує права людини.

Про необхідність термінового реформування аграрного сектору читайте у статті Зої Борисенко "Мораторій на продаж землі: тимчасово-постійне топтання в тупиках недорозвитку" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі