Металурги, хіміки, аграрії отримають "трансферні поблажки"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Металурги, хіміки, аграрії отримають "трансферні поблажки" «Трансферні» потурання торкнуться і металургів © altaynews.kz
Перехідні положення спрямовані на вітчизняні компанії, які здійснюють зовнішньоторговельні операції через пов'язані закордонні посередницькі компанії, зареєстровані в низькоподаткових країнах і не мають будь-якого економічного змісту, реальної господарської діяльності.

У законопроекті про трансферне ціноутворення, підготовленому Міністерством доходів і зборів, для ключових галузей української економіки (зокрема, металургійної, хімічної промисловості, АПК) передбачена можливість до 1 січня 2018 року скористатися певними послабленнями в системі держконтролю.

Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів партнер PwС Україна (PricewaterhouseCoopers) В'ячеслав Власов.

"До 1 січня 2018 року бізнес, який здійснює зовнішньоторговельні операції з пов'язаними особами, які перебувають у зарубіжних низькоподаткових юрисдикціях, буде мати право вибору. Цей бізнес буде зобов'язаний використовувати інформацію про ринкові ціни з джерел, визначених державою. Для податкових цілей йому буде дозволено залишати за кордоном маржу не більше 5%. Якщо бізнес це не влаштовує, він надаватиме повну звітність про трансфертні ціни, обґрунтовуватиме ринковість застосовуваних цін, а також надаватиме інформацію про подальшу реалізації непов'язаній особі поставлених з України пов'язаним особам товарів. На даному етапі йдеться про сільськогосподарську, металургійну та хімічну продукції", - зазначив Власов.

Експерт зазначив, що в ідеальній ситуації перехідних положень в законопроекті бути не повинно, а до всіх господарюючих суб'єктів мали б застосовуватися однакові правила. Однак зазначені норми націлені на адаптацію до нових законодавчих вимог бюджетоутворюючих галузей економіки.

"Перехідні положення спрямовані на вітчизняні компанії, які здійснюють зовнішньоторговельні операції через пов'язані закордонні посередницькі компанії, зареєстровані в низькоподаткових країнах і не мають будь-якого економічного змісту, реальної господарської діяльності. У таких операціях бізнес навряд чи зможе економічно обґрунтувати високий рівень маржі, який зараз реально залишається в низькоподаткових юрисдикціях. На якийсь період держава погоджується з тим, що для податкових цілей певний рівень маржі, що залишається в таких країнах, не оскаржуватиметься українськими податковими органами. При цьому, з решти частини прибутку зарубіжної компанії бізнес буде зобов'язаний заплатити податки в Україні", - констатував експерт.

Нагадаємо, що 16 січня міністр доходів і зборів Олександр Клименко представив на засіданні Кабміну законопроект про трансферне ціноутворення, який був підготовлений податківцями спільно з експертами PwС. Документ було затверджено урядом.

Законопроект повинен сприяти в боротьбі з одним з наймасштабніших способів мінімізації оподаткування, через який з України з-під оподаткування виводиться близько 100 млрд грн. щорічно (дані ДПСУ). Як наслідок, держбюджет недоотримає 20-25 млрд грн. Здійснюється це, насамперед, через реалізацію вітчизняної продукції за заниженими цінами пов'язаним особам (тобто переважно в рамках однієї фінансово-промислової групи) в країни з більш низьким податковим навантаженням, ніж в Україні.

На бізнес покладається новий обов'язок: повідомляти в Міністерство доходів і зборів про угоди між пов'язаними особами та з резидентами зарубіжних низькоподаткових юрисдикцій, що перевищують 50 мільйонів гривень на рік на одного контрагента. Великий бізнес, на додаток до цього, буде зобов'язаний документально обґрунтувати ринковий рівень цін у таких угодах.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Василя Пасочника "Велика трансферна битва: перший раунд". !zn

Читайте також:

Кабмін підготував радикальні заходи по наповненню бюджету на 2013 рік

Податкова взялася ліквідувати схему, за якою бюджет щороку недоотримує до 20% ВВП

Велике олигархотрясение: show must go on?

Україна й Кіпр ліквідували податковий рай для українських олігархів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі