Меркель закликала Грецію прийняти "безпрецедентно щедру" пропозицію, Ціпрас знову відкинув її

Поділитися
Меркель закликала Грецію прийняти "безпрецедентно щедру" пропозицію, Ціпрас знову відкинув її Переговори по Греції підходять до кінця
Позиція Ціпраса знову ставить глав ЄС в глухий кут.

За день до остаточного вирішення переговорів щодо подальшого економічного майбутнього Греції прем'єр-міністр Алексіс Ціпрас в черговий раз відкинув пропозиції ЄС і кредиторів.

Зокрема, як цитує слова Ціпраса агентство AFP, грецький прем'єр назвав наполегливі рекомендації ЄС "ультиматумами і шантажем".

У свою чергу, канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала умови Євросоюзу щодо Греції "надзвичайно вигідною пропозицією", і закликала Ціпраса її прийняти, додає агентство.

Як повідомлялося, в даний момент проходить у Брюсселі проходить саміт, присвячений в першу чергу переговорам щодо долі подальшої фінансової допомоги Греції. Як заявляла вранці в п'ятницю Меркель, остаточне рішення по Греції буде прийнято завтра, 27 червня.

У той же час, журналісти оприлюднили документ з компромісними пропозиціями, в якому кредитори пішли на ряд поступок Греції. Також повідомлялося, що уряд Греції погодився на ряд поступок. При затвердженні цього документа Греція отримає в найближчі п'ять місяців до 16 млрд євро, що врятує її від дефолту і залишить у єврозоні.

З 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро.

На даний момент уряд Греції презентує популістська партія лівого спрямування "Сіріза", яка прийшла до влади в 2015 році під обіцянки, зокрема, домогтися списання боргів від кредиторів.

Греція повинна розплатитися з МВФ за отриманим Афінами від Міжнародного валютного фонду позикою в 1,6 млрд євро до кінця червня. Якщо цього не станеться, то країна може бути змушена вийти з єврозони, і, можливо, з Євросоюзу.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для DT.UA "Грецька драма для Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі