«ЛАСКАВО ПРОСИМО» НА РИНОК... СУД УСУНУВ ПЕРЕШКОДИ ДЛЯ ПОЯВИ ТРЕТЬОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МОБІЛЬНОГО ОПЕРАТОРА. ЧИ БУДЕ ВИКОНАНО ЙОГО РІШЕННЯ?

Поділитися
Тоді як реклама третього оператора виявилася лише тонким маркетинговим ходом однієї з відомих компаній, новини про боротьбу за реальне третє місце на національному ринку продовжують нагадувати фронтові зведення...

Тоді як реклама третього оператора виявилася лише тонким маркетинговим ходом однієї з відомих компаній, новини про боротьбу за реальне третє місце на національному ринку продовжують нагадувати фронтові зведення. Протягом останнього місяця компанія «Українські радіосистеми» («УРС», торгова марка WellCom), власник ліцензій на надання послуг мобільного зв’язку в масштабах країни, виграла два судових процеси щодо перешкод із боку державних органів до здійснення свого основного виду діяльності в масштабах країни. 31 липня Київський господарський суд зобов’язав Український державний центр радіочастот і нагляду за зв’язком («Укрчастотнагляд») розглянути заявку компанії на розширення використовуваних нею радіочастот у діапазоні 900 МГц у регіонах. Раніше, 15 липня, той самий суд зобов’язав «Укрчастотнагляд» також розглянути можливість видачі їй дозволу на використання радіочастот у регіонах, наданих їй раніше. Тепер доля компанії залежить від того, як швидко державне підприємство виконає рішення суду...

Конфлікт навколо WellCom розпочався навесні нинішнього року. Тоді відбулися мляві переговори про купівлю «УРС» одним із засновників компанії «Цифровий стільниковий зв’язок». Головним інтересом донецької ФПГ в «УРС» були її ліцензії на частоти в діапазоні 900 МГц у всіх регіонах України. На той час «ЦСС» майже півроку безуспішно намагався їх отримати.

А 10 квітня керівники «УРС» — юрист, а точніше — професійний криз-менеджер Олег Большешапов, а також представник міжнародних партнерів групи «Приват» Мотті Корф — оголосили про плани щодо початку надання послуг у семи найбільших містах України й інвестицій у розмірі 100 млн. дол. протягом двох найближчих років. Удар у відповідь не забарився. Наприкінці квітня міжвідомча комісія з питань ліцензування використання радіочастот Держкомзв’язку несподівано оголосила, що WellCom не виконує умов ліцензій, і ухвалила розглянути питання про їх анулювання. В середині травня змінилося керівництво Держкомзв’язку. Наприкінці травня відбулася нарада у віце-прем’єра Віталія Гайдука, на якій було ініційовано створення робочої групи з розгляду питання про анулювання ліцензій «УРС» на радіочастоти на всій території України, крім Києва та області. Там був присутній президент «ЦСС» Валерій Степаненко (це зафіксовано в протоколі наради). На яких умовах і чому в такому разі не запросили представників компанії, питання про яку розглядалося, не зрозуміло.

У середині червня «Укрчастотнагляд» повідомив «УРС» про те, що розгляд її заявок на видачу дозвільних документів на використання раніше виділених компанії радіочастот у діапазоні 900 МГц і будівництво мережі стільникового зв’язку у регіонах України призупинено. За даними прес-служби «Укрчастотнагляду», центр виконував «усне доручення Кабінету міністрів». Усі перелічені вище факти лобіювання «донецькими» позбавлення «УРС» ліцензій були наведені керівниками компанії на прес-конференції 22 травня.

Отже, ситуація на цей момент. «Українські радіосистеми» мають ліцензії на радіочастоти в діапазоні 900 МГц у всіх регіонах України, видані до 2015 року. За інформацією керівництва компанії, регулярно виконуються встановлені законом виплати за використання радіочастотного ресурсу. Усього компанія вклала в оплату й освоєння ліцензій (у тому числі конверсію частот) близько 30 млн. дол. Головним аргументом чиновників на користь їх анулювання є те, що компанія не використовує ліцензій більше року. Як уже зазначалося в пресі, з цих самих міркувань можна забрати у «ЦСС» ліцензії на радіочастоти в діапазоні 1800 МГц, придбані нею з купівлею торік у березні компанії «Астеліт» і також досі не використовувані. Проте «оператора з особливим статусом» ніхто не чіпає.

Відповідно до пункту 3.2 «Положення про порядок розробки, модернізації, виробництва та ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів і радіовипромінюючих приладів», рішення про видачу або відмову у видачі відповідного дозволу має бути прийняте протягом 30 днів після подачі заявки. «УРС» подала дві заявки на отримання «Висновків про видачу ліцензії на використання радіочастотного ресурсу» — 28 березня і 1 квітня. Господарський суд столиці 15 липня прийняв рішення «спонукати» «Укрчастотнагляд» надати висновки за поданими «УРС» заявками. Щоправда, наприкінці липня «Укрчастотнагляд» подав на це рішення суду позов в апеляційний суд Києва.

Вже після оголошення про планований початок розгортання регіональної мережі, з 11 квітня по 23 травня, «УРС» звернулася в «Укрчастотнагляд» із п’ятьма заявками на надання додаткових частот у діапазоні 900 МГц. Відповідно до п.2.2.5 «Порядку присвоєння радіочастот радіоелектронним засобам загального призначення», виконання всіх робіт, пов’язаних із розглядом заявок, має бути проведене за 30 днів, без урахування термінів узгодження та міжнародної координації. Цього разу «Укрчастотнагляд» спочатку (7 червня) повідомив оператору, що розгляд його заявок не здійснюватиметься до «прийняття відповідного рішення Держкомзв’язку» (а точніше — робочою групою з анулювання ліцензій). А 27 червня, уже після подачі судового позову, повідомив, що заявки проходять відповідні узгодження та розрахунки електромагнітної сумісності, тож відповіді на них дадуть 8 серпня. Проте центр не зміг надати суду докази, що заявки направлено на узгодження в Генштаб ЗС чи в адміністрації зв’язку сусідніх держав. 31 липня господарський суд столиці прийняв рішення «спонукати» «Укрчастотнагляд» здійснити роботи, пов’язані з розглядом заявок...

Отже, сьогодні шанси на перемогу нової команди керівників «УРС», які набили руку на судах, досить великі. Тоді як політика лобіювання анулювання ліцензій WellCom, обрана «ЦСС», успіху абсолютно не гарантує. Адже навіть якщо вдасться таким чином звільнити раніше конвертовані «УРС» частоти, це не означає, що вони, як само собою зрозуміле, мають бути віддані «ЦСС».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі