Куди підуть понад 3,6 млрд. дол. китайського кредиту

Поділитися
На жаль, чиновникам не вистачило і шести тижнів (замість зазначених у Законі «Про доступ до публічної інформації» п’яти днів), щоби повною мірою відповісти на наші запитання.

Щойно Верховна Рада України 30 липня 2012 року прийняла в цілому законопроект №11025 «Про внесення змін до статті 6 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», що стосується фінансування проектів заміщення природного газу, редакція DT.UA звернулася по роз’яснення безпосередньо за адресою - до Міністерства енергетики і вугільної промисловості через прес-службу.

На жаль, чиновникам не вистачило і шести тижнів (замість зазначених у Законі «Про доступ до публічної інформації» п’яти днів), щоби повною мірою відповісти на наші запитання. А вони, як ви побачите далі, прямо випливають із тексту закону №11025.

Друкуємо наші запитання та їхні відповіді.

1. Про реалізацію яких саме п’яти інноваційних проектів загальною вартістю 3 млрд. 656 млн. дол. йдеться у пояснювальних документах
Міністерства енергетики і вугільної промисловості до зазначеного законопроекту?

- На цей час планується реалізувати проект заміщення споживання природного газу вітчизняним вугіллям, складовими якого є будівництво чотирьох заводів газифікації кам’яного і бурого вугілля, а також реконструкція ДП «Сєверодонецька ТЕЦ», що передбачатиме її переобладнання на використання водовугільного палива.

Загальна сума кредитування на ці цілі становить 3 млрд. 656 млн. дол. США.

2. У яких саме трьох регіонах планується реалізувати ці проекти та в які терміни?

- Будівництво заводів газифікації передбачається в Донецькій, Луганській (кам’яне вугілля) та Кіровоградській (буре вугілля) областях.

3. Які саме підприємства, корпоративними правами яких управляє Міненерговугільпром, зможуть отримати держгарантії під зв’язаний кредит Держбанку розвитку КНР?

- На цей час міністерством запропоновано китайській стороні співробітництво з НАК «Нафтогаз України», однак остаточне визначення та затвердження можливі лише після проведення китайською стороною відповідного аудиту цього підприємства та надання згоди.

4. Чому вибрано впровадження технологій саме Китайської Народної Республіки щодо використання на підприємствах теплоенергетики України водовугільного палива?

- Китай зараз є світовим лідером із впровадження технологій водовугільного палива і газифікації вугілля.

5. Хто і коли застосовував такі технології в Україні?

- Такі технології на сьогодні в промислових масштабах в Україні не застосовуються.

6. Хто і де будуватиме заводи для виробництва синтетичного та синтез-газу? За китайськими технологіями?

- Див. пункти 2, 3.

7. Хто і як підрахував економічний ефект зазначених проектів?

- Економічний ефект підраховано, базуючись на показниках заміщення споживання природного газу в обсязі понад 3 млрд. кубометрів після реалізації проекту та на розрахункових показниках собівартості виробництва водовугільного палива, синтез-газу та синтетичного природного газу.

Отакий письмовий «діалог». Ще коментарі потрібні? Тоді перечитайте попередній номер DT.UA про вугільних генералів, які здали погони фельдмаршалу, а також статтю Є.Шибалова у цьому номері «Вугільний клінч» .

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі