Крістін Лагард лякає світ другою Великою депресією

Поділитися
Глава МВФ закликає ЄС до негайних дій для уникнення повторення Великої депресії.

Світова економіка може "повторити досвід 1930-х років", якщо Європа не впорається з борговою кризою, а провідні економіки світу - США і Китай, не виконають свої завдання з підтримки економічного зростання.

Таку думку висловила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард напередодні Всесвітнього економічного форуму в Давосі, який почнеться в середу, і саміту голів держав Євросоюзу 30 січня.

К.Лагард закликала європейських лідерів вжити заходів з підтримки економічного зростання, поглиблення інтеграції в єврозоні та створення додаткових бар'єрів на шляху розповсюдження кризи. "Фальстартам і напівзаходам, які були поширені в минулому році, слід покласти край", - сказала вона.

"Нам слід розуміти, що даний момент є визначальним, - цитує текст виступу Лагард на заході Німецької ради з міжнародних відносин MarketWatch. - Мова йде не про порятунок якоїсь однієї країни або регіону, а про порятунок всього світу від порочного кола економічного спаду, про необхідність уникнути повторення досвіду 1930-х років, коли бездіяльність, ізольованість і жорсткі ідеологічні позиції призвели до колапсу світового попиту".

Мабуть, говорячи про "досвід 1930-х", Лагард мала на увазі Велику депресію, що почалася в 1929 році і тривала до кінця Другої світової війни.

К.Лагард попередила, що МВФ перегляне прогнози світового зростання на 2012 рік з пониженням. Нові оцінки будуть оприлюднені 24 січня.

Для забезпечення економічного зростання в Європі глава МВФ, яка раніше очолювала фінансове відомство Франції, вважає за необхідне подальше пом'якшення грошово-кредитної політики в єврозоні, яке також допоможе уникнути надмірного уповільнення інфляції в наступному році.

Програми бюджетної економії, що реалізуються по всій Європі, посилюють ризики рецесії, тому тим країнам, які можуть дозволити собі не поспішати з бюджетними реформами, слід замислитися про темпи їх реалізації, заявила Лагард. До числа таких країн належить у першу чергу Німеччина - найбільша економіка єврозони.

Бюджетна інтеграція, на думку Лагард, є одним з найбільш значущих останніх починань в єврозоні.

"Нерозумно, щоб 17 повністю незалежних бюджетних систем розвивалися в рамках єдиної грошово-кредитної політики", - вважає директор-розпорядник МВФ. Зокрема, вона відзначила необхідність формування інструментів, які дозволять розділити бюджетні ризики всіма 17 країнами єврозони. Йдеться зокрема про створення єдиних облігацій єврозони або спецфонду викупу держоблігацій. !zn

Читайте також:

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі