Кредитори України вперше погодилися на списання частини боргу - Bloomberg

Поділитися
Кредитори України вперше погодилися на списання частини боргу - Bloomberg У переговорах України з кредиторами настав переломний момент © РИА Новости
Поки пропонують списати лише 5% замість необхідних Києву 40%. Досі кредитори в принципі відмовлялися обговорювати таку можливість, але змушені змінити свою думку, розуміючи, що не зможуть уникнути втрат.

Комітет кредиторів, очолюваний американським інвестфондом Franklin Templeton, вперше з початку переговорів про реструктуризацію держборгу України погодився на можливість списання основної суми боргу. Втім, пропозиція кредиторів поки що не дуже щедра – вони пропонують списати лише 5%, пише Bloomberg з посиланням на джерела.

Мінфін України наполягає на скороченні основної суми боргу на 40%. Досі приватні кредитори в принципі відмовлялися обговорювати можливість "стрижки", тому ринки відреагували позитивно на цей крок, що відкриває шлях до компромісу.

У той же час, як пише The Wall Street Journal з посиланням на близькі до переговорів джерела, Україна також останнім часом давала зрозуміти, що готова погодитися на списання менш великої частини боргу, ніж було оголошено раніше.

Втім, відзначають експерти, запропоновані 5% – це дуже мало, і ця цифра навряд чи зможе задовольнити офіційний Київ. А тому, вважають аналітики, сторони можуть зійтися на більш реалістичній сумі, яка може бути в межах від 25% до 35%.

Погодившись на стрижку, кредитори "переступили межу, тепер потрібно лише домовитися про розмір", говорить Люц Румеер (Lutz Roehmeyer), який допомагає Landesbank Berlin Investment стежити за $ 1,1 млрд активів, у тому числі українськими облігаціями.

Компроміс – найбільш реалістичний варіант, каже Джейкоб Крістенсен, аналітик Exotix Partners в Лондоні. На його думку, сторони можуть зійтися на списанні не менше 25% боргу.

У той же час аналітик Oxford Economics Євгена Слєпцов вважає, що угода по реструктуризації, ймовірно, буде досягнута при списанні близько 35% основного тіла боргу і зниженні відсоткових виплат на 4%.

За словами Ерлана Сиздикова, що відповідає в Pioneer Investments (управляє активами на $ 244 млрд) за напрям emerging markets, компанія очікує "порівняно мирного результату переговорів України з кредиторами, що призведе до подальшого зростання вартості держоблігацій країни.

Втім, аналітики попереджають, що сторонам ще належить домовитися багато про що, незважаючи на певний прорив. Оскільки інші деталі операції - зниження відсоткових виплат та розстрочення боргу - залишаються невідомими і ще можуть стати каменем спотикання.

У України стає все менше часу на досягнення угоди з кредиторами. Вже через два місяці, 23 вересня, Києву доведеться погасити євробонди на 500 млн дол. У Мінфіні вже підтвердили, що якщо не буде домовленостей, Україна у вересні може ввести мораторій на виплату боргу.

"Погашення купонів – це одне. Це фінансова дисципліна. При погашенні тіла облігацій дуже важко буде потім розмовляти з іншими кредиторами, якщо ми комусь у вересні виплатимо, а іншим вирішимо не платити", - заявив раніше заступник міністра фінансів Артем Шевальов.

Як відзначають Exotix Partners і Raiffeisen Bank International AG, угода про реструктуризацію має бути укладена за 5-6 тижнів до цієї дати, щоб була можливість переконати якомога більше власників облігацій прийняти умови, завершити обмін боргових зобов'язань.

Таким чином, реальним дедлайном для угоди з кредиторами для України є середина серпня.

Україна може оголосити мораторій на виплату частини державного боргу. Таку можливість уряд отримав згідно із законом, який набрав чинності з 17 червня. Він дає Кабміну право припиняти виплату зовнішніх боргів приватним кредиторам до 1 липня 2016 року.

У разі рішення Києва вести мораторій, буде зафіксований технічний дефолт. Інші власники облігацій після закінчення 10 днів зможуть вимагати дострокового погашення Україною зобов'язань перед ними. Це автоматично загрожує погіршити ситуацію з боргом "Путіна-Януковича" в $ 3 млрд перед РФ, повернення якого має відбутися в грудні.

Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40 відсотках від основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.

Напередодні міністр фінансів Наталія Яресько повідомила, що Україна на цьому тижні чекає відповіді від кредиторів на нову пропозицію Києва - "ринкове і справедливе" - яке було передано близько тижня тому.

За даними агентства Bloomberg, п'ятирічні євробонди України торгувалися в четвер у 56,64 цента на $ 1 номіналу, при цьому за липень ціна зросла більш ніж на 8 центів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі