Кредитори можуть виділити Греції допомогу вже наступного тижня

Поділитися
Кредитори можуть виділити Греції допомогу вже наступного тижня Греція знаходиться в кроці від дефолту
Продовження допомоги планується на п'ять місяців, Греція може отримати, за різними даними, від 12 до 16 млрд євро.

Інформаційні агентства оприлюднили деталі проекту документа, який був складений за результатами тривалих переговорів з Грецією щодо її порятунку від дефолту і виходу з єврозони.

Як повідомляє Reuters з посиланням на документ, кредитори пообіцяли продовжити програму допомоги Греції на п'ять місяців - до листопада 2015 року, та надати в цілому до 16,3 млрд євро. Гроші можуть бути виділені в рамках 4 траншей, однак їх отримання буде залежати від термінового прийняття парламентом Греції низки законів.

Як уточнює агентство, перший транш у розмірі 1,8 млрд євро може бути перерахований вже наступного тижня за умови, що парламент Греції погодиться на компромісні умови реформ щодо скорочення соцвидатків. Таким чином країна зможе уникнути дефолту і перерахувати МВФ 1,6 млрд євро 30 червня.

Другий транш у розмірі 4 млрд євро може бути переказано в середині липня після того, як Греція прийме новий пакет реформ.

Як заявила напередодні Ангела Меркель, остаточне рішення по Греції буде прийняте в суботу, 27 червня.

У той же час, за інформацією AFP, програма допомоги Греції може скласти не 16, а 12 млрд євро.

За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги.

Так, кредитори вимагають, щоб Греція збільшила пенсійний вік до 67 років до 2022 року. Це значно швидше, ніж хотів би прем'єр-міністр Алексіс Ціпрас, який розраховував, що цей процес буде продовжуватися до 2036 року. У грецькому компромісному документі йшлося про підвищення пенсійного віку до 2025 року.

Також раніше кредитори вимагали від Афін позбутися програми підтримки бідних пенсіонерів до 2017 року, хоча грецька сторна хотіла це зробити до 2020 року. У новому реченні міністрів фінансів єврозони йдеться, що Греція може закрити програму до грудня 2019 року.

Також кредитори пом'якшили свої вимоги щодо оподаткування в Греції. Раніше вони вимагали стягувати з продажу всіх товарів 23% від вартості в якості податків. Тепер вони погодилися з пропозицією Афін створити трирівневу систему оподаткування і стягувати тільки 6% з продажу ліків, книжок і квитків в театри.

Крім того кредитори готові поступитися і в питанні ставки ПДВ на електроенергію, яка складе 13%. Грецький уряд давно на цьому наполягав. Таке ж ПДВ буде встановлено і для основних продуктів харчування.

До речі, напередодні прем'єр-міністр Греції Яніс Варуфакіс заявив, що прихильність Греції зоні євро залишається "абсолютною". Варуфакіс, що має імідж шантажиста в питаннях з кредиторами і ЄС, заговорив про відповідальність Греції не тільки перед своїм народом, але і всієї єврозоною.

З 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро.

На даний момент уряд Греції презентує популістська партія лівого спрямування "Сіріза", яка прийшла до влади в 2015 році під обіцянки, зокрема, домогтися списання боргів від кредиторів.

Греція повинна розплатитися з МВФ за отриманим Афінами від Міжнародного валютного фонду позикою в 1,6 млрд євро до кінця червня. Якщо цього не станеться, то країна може бути змушена вийти з єврозони, і, можливо, з Євросоюзу.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для DT.UA "Грецька драма для Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі