Країни Східної Європи погодили альтернативу "Південному потоку" Eastring

Поділитися
Країни Східної Європи погодили альтернативу "Південному потоку" Eastring Схема маршруту Eastring, опублікована на офіційному сайті проекту © eastring.eu
Проект планується універсальним: поставки газу зможуть здійснюватися як із Західної Європи, так і з Росії.

Словаччина, Угорщина, Румунія і Болгарія узгодили основні положення меморандуму з будівництва газопроводу Eastring, що ці ж країни запропонували в якості альтернативи російському "Південному потоку" у листопаді 2014 року.

Як повідомляє словацьке видання Aktuality з посиланням на прес-секретаря проекту Eastring Вахрама Чугуряна, ключові моменти майбутнього документа вже погоджено і він буде підписаний найближчим часом.

Презентація газопроводу Eastring пройшла в листопаді минулого року, за три до офіційної відмови Росії від "Південного потоку". Тоді він був представлений як альтернатива "Південному потоку", по-перше, тому що на тлі зростання напруженості між ЄС і Росією "потік" зробив ряд країн Європи більш залежними від Росії, ніж вони були.

По-друге, за офіційною версією, тому що він повністю проходив би в обхід Україні, що обесценивало б її роль як країну-транзитера і було розцінено Євросоюзом на тлі відмови від транзиту через Україну як тиск, а також як наступ на принципи чесної конкуренції.

За задумом країн, трубопровід буде фактично універсальний: джерелами газових поставок по "Істрингу" стане як Західна Європа, так і Росія, Азербайджан, Ірак, Іран і Кіпр. Трудопровод з'єднає Західну Європу, Східну Європу і Балкани допомогою хабів на словацько-українському і болгарсько-турецькому кордонах.

У той же час, роль України як потенційної держави-транзитера в даному проекті, поки окреслена недостатньо ясно. На офіційному сайті проекту зазначається, що українські транзитні потужності можуть бути використані.

Фінансування Eastring буде вестися з трьох основних джерел. По-перше, це буде консорціум з компаній-учасниць в Словаччині, Болгарії, Румунії та Угорщини. Другим джерело фінансування ЄС, тому що цей проект знаходиться у відповідності з концепцією і Єврокомісії. Серед інших джерел фінансування може бути комерційний банк або Європейський інвестиційний банк.

Потужність газопроводу буде сягати від 20 млрд до 40 млрд кубометрів газу в рік. Протяжність трубопроводу, в залежності від проекту, буде сягати від 744 км до 1015 км.

Читайте також: Задум "Газпрому" з "Турецьким потоком" не спрацює - ЕК

Раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер оголосив про зміну стратегії щодо поставок газу в Європу. Так, він заявив, що проект "Південний потік" тепер "закрито назавжди" через неконструктивну позицію Євросоюзу.

У той же час, він анонсував будівництво газопроводу "Турецький потік", який, якщо вірити загрозам РФ,"єдиним маршрутом", за допомогою якого Східна і Південна Європа зможе отримувати російський газ, тому що вже через кілька років транзит російського газу через Україну буде "зведений до нуля".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі