КРАЇНА ОБМІНУ ТРАФІКОМ СТАНОВИЩЕ УКРАЇНИ НА МІЖНАРОДНОМУ РИНКУ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ РІК У РІК МІЦНІШАЄ

Поділитися
Про те, що Україна має унікальне геостратегічне становище з погляду транспортних коридорів, сказано чимало...

Про те, що Україна має унікальне геостратегічне становище з погляду транспортних коридорів, сказано чимало. Але за десять років незалежності наша країна одержала від цього зовсім трішки дивідендів. Однак на рубежі століть у нашого геостратегічного становища з’явився новий аспект: основні євразійські канали передачі даних пролягли через нашу територію. Україна одержала унікальний шанс інтегруватись у світове інформаційне співтовариство — як держава, де перетинаються основні міжнародні інформаційні потоки. Про міжнародне становище України в галузі телекомунікацій і піде мова.

На міжнародний рівень ведення бізнесу дедалі більшою мірою виходить національний оператор зв’язку ВАТ «Укртелеком». У багатьох напрямах уже нині компанія відіграє значну роль на світовому та європейському ринках телекомунікацій. Сьогодні розвиток будь-якої компанії, а надто телекомунікаційної, неможливий без тісних контактів з іноземними партнерами, без урахування тенденцій розвитку світових телекомунікацій і, нарешті, без упровадження новітніх зарубіжних технологій. Стратегічними цілями міжнародного співробітництва українських операторів зв’язку й «Укртелекому» зокрема, є використання нових телекомунікаційних технологій і методів управління, вихід на світовий ринок телекомунікацій, а також формування позитивного іміджу для розширення сфери впливу за межами України й підвищення інвестиційної привабливості.

Міжнародна діяльність «Укртелекому» базується на принципах партнерства та співробітництва з усіма міжнародними організаціями, операторами, компаніями, урядовими та приватними інституціями, що функціонують у сфері телекомунікацій. Хоча, коли цього вимагають загальнодержавні інтереси України, «Укртелеком» співробітничає і з організаціями, чия діяльність виходить за телекомунікаційні межі. Ясна річ, такі контакти відбуваються з урахуванням вітчизняного законодавства й міжнародного права.

Головною умовою інтеграції української галузі зв’язку в світову є участь наших операторів у роботі впливових міжнародних організацій. «Укртелеком», приміром, плідно працює в Міжнародній спілці електрозв’язку (МСЕ) і Європейській конференції адміністрацій зв’язку (СЕПТ). Наприкінці квітня надійшло офіційне повідомлення генерального секретаріату МСЕ про те, що ВАТ «Укртелеком» прийнято в сектор розвитку цієї організації. Це дозволить представникам «Укртелекому» брати участь у конференціях із питань розвитку електрозв’язку, робочих групах, Консультаційному комітеті, а також мати доступ до всієї інформації, що стосується роботи сектора розвитку.

Прагнучи у світовий інформаційний простір, «Укртелеком» не забуває і про зв’язки з колишніми радянськими республіками. ВАТ «Укртелеком» бере активну участь у діяльності Регіональної Співдружності зв’язку (РСЗ), що об’єднує зв’язківців країн СНД. А в середині весни нинішнього року голову правління ВАТ «Укртелеком» Олега Гайдука обрано головою Ради операторів електрозв’язку, що функціонує в рамках цієї організації.

Одним з основних напрямів міжнародної діяльності «Укртелекому» є двостороннє співробітництво на договірній основі. Спектр контактів досить великий: поставки устаткування, експлуатація існуючих і будівництво нових ліній зв’язку, сервісне обслуговування. Серед партнерів-постачальників телекомунікаційного устаткування багато всесвітньо відомих виробників. Серед них — Siemens (Німеччина), Iskratel (Словаччина), Alcatel (Франція), Daewoo (Корея) й інші країни. Так, лише в липні керівництво «Укртелекому» провело переговори з представниками американської компанії Cable & Wireless і китайської Huawei Technologies Co. Ltd, обидві є постачальниками базового телекомунікаційного устаткування.

«Укртелеком» також напряму співробітничає з іноземними операторами у сфері надання послуг міжнародного зв’язку. На сьогоднішній день двосторонні відносини встановлено з більш як 70 операторами країн світу. Пріоритетним для «Укртелекому» є співробітництво з операторами зв’язку країн СНД і держав, що межують з Україною, — Польщею, Румунією, Угорщиною і Словаччиною. Це сприяє поглибленню й розвитку міждержавних зв’язків, а також зміцненню добросусідських відносин між державами.

Тенденцію постійного розвитку «Укртелекому» підкреслює його активна участь у міжнародних телекомунікаційних проектах. Саме географічне розташування України «підштовхує» «Укртелеком» до виходу на цифрові телекомунікаційні системи країн Європи, Азії, Африки й Північної Америки. На сьогоднішній день «Укртелеком» є співвласником 14 міжнародних підводних систем передачі даних — таких як APHRODITE-2, BALTICA, BSFOCS, CADMOS, CANTAT-3, COLUMBUS-3, FLAG, ITUR, ODIN, RIOJA, SEA-ME-WE 2, SEA-ME-WE 3, TAT-12/TAT-13, UGARIT і системи зв’язку TEL/TAE.

У двох із цих підводних систем ITUR і BSFOCS «Укртелеком» є кінцевою ланкою і відповідає за експлуатаційний стан устаткування на станції в Кароліно-Бугазі. Це величезний обсяг роботи. Приміром, ITUR (Італія — Туреччина — Україна — Росія) — міжнародна підводна волоконно-оптична лінія зв’язку завдовжки 3500 кілометрів. Ця система, введена в експлуатацію 1996 року, дозволяє Україні мати вихід до середземноморських і трансатлантичних кабелів. ITUR з’єднує Україну з Туреччиною й Італією, а через них уже — з усім світом. Сильні позиції «Укртелекому» в цій системі є стратегічно важливим досягненням.

Система BSFOCS (Чорноморська волоконно-оптична кабельна система) дещо коротша від ITUR — «лише» дві тисячі кілометрів. Але вона з’єднує три держави: Україну, Болгарію і Росію. Крім того, через цю систему Україна має якісний вихід на країни Закавказзя та Європи.

«Укртелеком» бере участь у забезпеченні функціонування Трансазійсько-Європейської (ТАЄ) міжнародної наземної волоконно-оптичної лінії зв’язку, введеної в дію 1996 року. ТАЄ — найдовша лінія зв’язку в світі, її довжина близько 21 тисячі кілометрів. Її крайніми точками стали німецький Франкфурт-на-Майні й китайський Шанхай. ТАЄ проходить через багато країн євразійського континенту, зокрема й через Україну. На базі організованих цифрових трактів і каналів через цю лінію зв’язку можна одержати весь спектр послуг: телефонні розмови, швидкісну передачу даних, послуги ISDN і вихід в Інтернет. На українську сторону покладено функції системного адміністратора ТАЄ. З кінця 1999 року Україна контролює технічну експлуатацію та завантаженість лінії міжнародним трафіком усіх без винятку країн, що беруть участь у проекті ТАЄ.

Як і кожна компанія, що поважає себе, «Укртелеком» намагається дивитися в майбутнє й активно працює в сфері розробок новітніх телекомунікаційних технологій. Прикладом такого співробітництва може служити діяльність, спрямована на значне розширення міжнародних Інтернет-з’єднань. Так, недавно відкрите нове міжнародне з’єднання українського Інтернет-сегмента з Північною Америкою дозволило вивести зв’язок із цим регіоном на якісно новий рівень. До речі, це вже друге високошвидкісне міжнародне Інтернет-з’єднання, організоване «Укртелекомом». Перше наприкінці минулого року зв’язало Україну з європейським Інтернет-сегментом.

У розвитку нових технологій є також інша, не менш важлива складова. Цінність будь-якої компанії визначається не лише наявними активами, а й реальними перспективами розвитку. Основним критерієм при виборі перспективних проектів, у яких готується брати участь «Укртелеком», перевагу віддають таким, що відповідають глобальним перспективам ринку електрозв’язку, а також обіцяють найбільші прибутки. Це мультисервісні мережі, IP-телефонія, бездротовий радіодоступ (включаючи перспективну технологію CDMA), мобільний зв’язок третього покоління.

Це далеко не повний перелік міжнародних проектів, у яких бере участь ВАТ «Укртелеком». Але навіть на їх прикладі простежується прагнення компанії вийти на світовий ринок у всіх існуючих напрямах. Вийти не навмання, а в рамках продуманої стратегії розвитку, обумовленої реаліями сьогоднішнього ринку телекомунікацій. Стратегії, у якій буде враховано інтереси всіх без винятку зацікавлених сторін — від громадянина України до держави Україна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі