Коломойський і Жеваго втратять свої гроші у випадку неповернення їх банками стабкредитів НБУ

Поділитися
Коломойський відповідає особистим майном за повернення "ПриватБанком" грошей Нацбанку © Андрій Товстиженко, DT.UA
При наданні допомоги "ПриватБанку" і банку "Фінанси і Кредит" їх власники дали Гонтаревій персональні гарантії повернення коштів.

Національний банк України видав стабкредити "ПриватБанку", банку "Фінанси і кредит" і "Platinum Bank" під персональні гарантії їх власників - Ігоря Коломойського, Костянтина Жеваго і Григорія Гуртового.

"Практично всі власники банків, які отримували у нас стабкредити, дали нам персональні гарантії. Це означає, що вони в разі чого відповідають не тільки своїм внеском у капітал банку, але і всім особистим майном", - сказала глава НБУ Валерія Гонтарева в інтерв'ю журналу "Фокус".

Крім того, за її словами, персональні гарантії НБУ отримав і від власників збанкрутілих VAB Банку і банку "Фінансова ініціатива" Олега Бахматюка, від "Імексбанку" Леоніда Клімова.

Щодо "Імексбанку" Гонтарева зазначила, що НБУ підписав з акціонером цієї фінустанови зобов'язання з гарантіями рекапіталізації банку, акціонер почав вносити кошти. Однак потім він в обхід куратора НБУ продав пов'язаним особам кредитний портфель з дисконтом в 90%, після чого НБУ ввів у банк тимчасову адміністрацію. "...Акціонер на якийсь час втік, потім, як ні в чому не бувало, знову з'явився у Верховній Раді. Більше того, він ще в комітеті з банківської діяльності працює. Це, звичайно, кричущий випадок", - сказала Гонтарєва.

Коментуючи питання якості застав, глава НБУ повідомила, що для їх оцінки були залучені першокласні оцінювачі, у тому числі компанії з "великої четвірки" аудиторів.

За її словами, в даний час на балансі Нацбанку накопичилося чимало непрофільних якісних активів збанкрутілих банків, які планується реалізувати на відкритих торгах. Зокрема, в їх числі - торгові центри в Одесі, тренувальна база футбольного клубу "Чорноморець", ТРЦ "Республіка", а також портфель споживчих кредитів неплатоспроможного "Дельта Банку".

Сьогодні "ПриватБанк" є основним одержувачем рефінансування НБУ, рахунок йде на десятки мільярдів гривень. За офіційною статистикою Нацбанку, в 2014 році "ПриватБанк" отримав рефінансування строком від 30 днів на суму близько 20,8 млрд грн, причому стабкредити (надаються мінімум на два роки) з них становили 9,9 млрд грн. А вже у нинішньому 2015 року (у січні та лютому) цього банку були виділені стабілізаційні кредити на суму 2,38 млрд і 2,28 млрд грн відповідно "для забезпечення своєчасного виконання банком своїх зобов'язань перед вкладниками - фізичними особами".

Особливості ситуації в найбільшому банку країни DT.UA вже описувало досить докладно.

Приміром, у лютому-березні ц.р. Приватбанк мав повернути НБУ отримані 2014-го 10 млрд грн рефінансування (по 5 млрд у кожному з місяців). Однак регулятору довелося укласти додаткові угоди про подовження термінів погашення цих кредитів до жовтня ц.р. Причому термін не просто подовжили, а із застереженням, що банк із радістю використає всі можливості для того, щоб переоформити кредитні договори до грудня 2018 р. Тим часом заборгованість "Привату" перед Нацбанком перевищує 27 млрд грн. А це без малого п'ята частина всієї заборгованості за наданими НБУ кредитами комбанкам і ФГВФО.

Детальніше про ситуацію в банківському секторі, читайте в статті Юлії Самаєвої "Почім обійдуться економіці депозити з супердохідністю" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі