Коболєв розповів про те, що узгоджених текстів переговорів щодо газу ще немає

Поділитися
Коболєв розповів про те, що узгоджених текстів переговорів щодо газу ще немає Переговори з Газпромом проходять непросто © kmu.gov.ua
Узгодженого тексту договору Нафтогазу і Газпрому поки немає

Глава Нафтогазу Андрій Коболєв поінформував, що наслідком роботи над договорами з виконання підписаної у Мінську протоколу поки не стали конкретні тексти - остаточних варіантів угод з Газпромом поки що немає.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook

"Останні кілька днів наша команда працювала з росіянами над узгодженням текстів договорів на виконання підписаного у Мінську протоколу. Зрозуміло, що боротьба йде за кожну кому. Є певний прогрес, але узгоджених текстів угод станом на зараз немає. Тому поки інформуємо, про які документи йдеться на переговорах". - написав Коболєв.

Зокрема, глава Нафтогазу зазначає, що йдеться про міжоператорські угоди між ОГТСУ і Газпромом - це документ, що визначає технічні регламенти та правила взаємодії між операторами суміжних мереж.

"Нам потрібні такі угоди з усіма сусідніми операторами для стабільної і прозорої роботи ГТС", - підкреслює глава Нафтогазу.

Другий важливий документ - Договір про організацію транзиту між Нафтогазом і Газпромом. У ньому йдеться про умови прокачування газу по українській ГТС на певний обсяг протягом наступних п'яти років. Газпром чи інша компанія може прокачувати додаткові обсяги протягом цього періоду або після нього. Тут йдеться про обсяги, транзит яких готовий забезпечити "Нафтогаз".

"Ми розуміємо, що на який би термін не було укладено такий договір, якщо буде добудований Північний потік-2, забезпечити виконання такого договору буде надзвичайно проблематично. Про способи зниження таких ризиків, власне, і ведуться зараз переговори за участю наших юристів", - зазначає Коболєв.

Один з найбільш спірних документів - Мирова угоду, якою Нафтогаз і Газпром визнають врегулювання взаємних претензій за контрактами 2009 року.

"Звичайно, тут також тривають активні дискусії про принципи і гарантії. Відмовитися від своїх судових претензій ми готові тільки взамін на щось рівноцінне", - повідомляє Коболєв.

На Заході відзначили саме цей пункт як один з головних, якщо не головний, у спорах Нафтогазу і Газпрому, натякаючи, що Україна вже, фактично, поступилася Газпрому в цьому питанні.

Також Коболєв зазначив теми, про які на цих переговорах не йдеться: це судові позови по захопленню активів Нафтогазу в Криму, обов'язковість прямих закупівель у Газпрому (ця тема озвучувалася росіянами восени, а зараз виключена), штрафи АМКУ, борг Януковича і інші питання, не пов'язані з газовими.

Нагадаємо, 20 грудня після тривалих переговорів Росія, Україна та Європейська Комісія погодили принципові позиції щодо продовження транзиту газу з РФ до Євросоюзу через українську газотранспортну систему, а "Нафтогаз України" і "Газпром" досягли консенсусу щодо врегулювання взаємних претензій.

Згідно з підписаним протоколом, "Газпром" зобов'язався протягом п'яти років постачати газ до ЄС через ГТС України, а також виплатити "Нафтогазу" 3 млрд доларів у відповідності до рішення Стокгольмського арбітражу. "Нафтогаз", у свою чергу, погодився відкликати новий позов до "Газпрому" на 12,25 млрд доларів.

Детальніше про домовленості щодо газу читайте у статті Олексія Кучеренка "Новий "транзитний котракт": чия і в чому вигода?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі