Коболєв назвав очікуваний обсяг транзиту російського газу у 2020 році

Поділитися
Коболєв назвав очікуваний обсяг транзиту російського газу у 2020 році Коболєв розповів про вплив американських санкцій проти "Північного потоку-2" на рівень завантаження української ГТС © Facebook/Нафтогаз України
У "Нафтогазі" сподіваються, що "Газпром" перевищить встановлений у договорі про транзит мінімум завантаження української ГТС.

У НАК "Нафтогаз України" розраховують, що обсяги транзиту російського газу через газотранспортну систему України в наступному році на 10 млрд кубометрів перевищуватимуть встановлену мінімальну завантаження української ГТС. Цей прогноз грунтується на тому, що в 2020 році через американських санкцій РФ не встигне добудувати газогін "Північний потік-2", повідомляє "УНІАН" з посиланням на главу правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва.

"За наявною інформацією, РФ поки немає судна, яке могло б добудувати "Північний потік-2". Якщо це припущення вірне, то в такому разі обсяг транзиту газу по українській території може досягти 75 млрд кубометрів", - заявив Коболєв на брифінгу в Києві у вівторок, 31 грудня.

Розрахунки він пояснив тим, що близько 90 млрд кубометрів газу "Газпром" зможе перекинути з української ГТС на газопровід "Турецький потік". І від 165 млрд кубометрів, які були поставлені до ЄС через Україну в 2019 році, залишиться 75 млрд кубометрів.

"Для "Газпрому" тариф майже не змінюється на гарантовані обсяги. На обсяги, які він буде замовляти на додаток до цього, буде більше, це буде залежати від рішення регулятора. Цифру, закладену в контракт, я коментувати не можу, вона конфіденційна", - уточнив керівник "Нафтогазу".

Як повідомлялося, 30 грудня НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" підписали договори про транзит газу і врегулювання взаємних претензій.

Термін дії транзитного контракту – п'ять років з можливістю його продовження ще на 10 років на аналогічних умовах. Російський "Газпром" зобов'язався забезпечити мінімальне завантаження української ГТС в обсязі 65 млрд кубометрів газу в 2020 році, і "проганяти" через неї не менше 40 млрд кубометрів у наступні чотири роки.

Ще до підписання контракту його умови були відомі DT.UA. Складнощі у реалізації контракту можуть виникнути через те, що учасником контракту знову є "Нафтогаз". І НАК буде змушений щодня закладати потужності на транспортування газу, а оператор ГТС робити підтвердження – на цю процедуру в України буде не більше 15 хвилин.

30 грудня сторони підписали мирову угоду, згідно з яким "Нафтогаз" відмовився від судових претензій до "Газпрому" щодо 7,4 млрд доларів штрафу, що був виписаний російському монополісту Антимонопольним комітетом України, а також погодився відкликати новий позов до "Газпрому" на 12,25 млрд доларів. У свою чергу, "Газпром" виплатив "Нафтогазу" 2,9 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Детальніше про газові домовленості читайте у статті Олексія Кучеренка "Новий "транзитний котракт": чия і в чому вигода?".

Детальніше, про що домовилися з транзиту газу Україна і Росія, читайте в статті Михайла Гончара "Sic transit" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі