KM Secure: «За приватні рейдерські напади на підприємства з іноземними інвестиціями доведеться відповідати державі Україна»

Поділитися
Спроби доморослих комбінаторів захопити унікальний високотехнологічний виробничий комплекс «Квазар» (Київ) втягують Україну в неприємний міжнародний скандал...

Спроби доморослих комбінаторів захопити унікальний високотехнологічний виробничий комплекс «Квазар» (Київ) втягують Україну в неприємний міжнародний скандал. У цьому переконані більшість експертів у галузі корпоративного права. І справа не лише в тому, що інвестор і мажоритарний акціонер ВАТ «Квазар» є одним зі світових лідерів у виготовленні і впровадженні сонячних батарей, — хоча вже цього більш ніж досить. А й у тому, що на 23 га ВАТ «Квазар», — на котрі і накинули оком загарбники, — розміщено до десяти інших високотехнологічних підприємств. Пов’язаних із «великим» «Квазаром» історією, а головне — технологічним ланцюжком. І також співвласниками цих
IT-підприємств є найвпливовіші компанії провідних країн світу.

Заява мажоритарного акціонера KM Secure Corp Вадима Любченка

Я є власником канадської компанії KM Secure Corp. У Канаді продукція моєї компанії відома під торговою маркою Solgate і є №1 на своєму ринку. Сфера діяльності KM Secure Corp — виробництво фотоелектричних сонячних модулів. У виробничому процесі ми використовуємо високотехнологічні компоненти, так звані фотоелектричні перетворювачі, які виробляються на українському підприємстві ВАТ «Квазар».

Більш того, от уже майже десять років я є мажоритарним акціонером ВАТ «Квазар» і за цей час багато чого зробив для технологічного розвитку підприємства. Наприклад, я фінансував купівлю обладнання і сировини, брав активну участь у переговорному процесі при укладанні різних контрактів.

Для мене стало цілковитою несподіванкою, коли 01.09.2008 року на запит моєї компанії KM Secure Corp до реєстратора ВАТ «Квазар», а саме — до філії «Київське головне регіональне управління ЗАТ КБ «ПриватБанк» (№1663-8), була отримана відповідь: компанії KM Secure Corp немає в системі реєстру серед власників іменних цінних паперів ВАТ «Квазар».

У зв’язку з тим, що компанія KM Secure Corp та її представники ніколи не зверталися до реєстратора з питань, пов’язаних із відчуженням акцій ВАТ «Квазар», є всі підстави вважати, що проти компанії KM Secure Corp було сплановано кримінальні дії. Метою цих дій є незаконне присвоєння акцій ВАТ «Квазар», які належать KM Secure Corp.

25 листопада 2008 року Вищий господарський суд України виніс рішення поновити в правах компанію KM Secure Corp і повернути їй украдені акції. Проте рішення цього суду, Вищого господарського суду України, не виконано й досі.

І я хочу запитати: чи існують в Україні хоча б якісь закони? Якщо Україна не може захистити мої права власника, я буду змушений звертатися до Міжнародного європейського суду і до Інтерполу.

За інформацією агентства «Інтерфакс-Україна» від 15.01.
09 р., керівництво ВАТ «Квазар» (Київ) заявляє про загрозу силового захоплення підприємства після спроби ряду осіб заволодіти 47,35% акцій товариства, які належать компанії «КМ Сек’юр» (Канада).

«За всім цим стоїть фірма On Line Capital, пан Юрій Ткаченко — головний закулісний організатор усієї цієї справи», — сказав голова правління ВАТ «Квазар» Сергій Монаков на прес-конференції в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна».

За його словами, метою захоплення є «увійти на підприємство і за місяць розкидати будівлі та устаткування».

«У нас крадуть 47,35% акцій за підробленими документами. У директора «КМ Сек’юр» ніхто не одержував ні доручення, нічого, — крадуться ці акції. Проводяться псевдозбори. І ці люди кажуть, що ми власники», — сказав під час прес-конференції головний радник «КМ Сек’юр» і ВАТ «Квазар» Євген Уткін.

За його словами, рейдери незаконним шляхом змінили адресу, за якою зареєстровано ВАТ «Квазар», із вул. Північно-Сирецької, 1, на житловий будинок по вул. Івана Мазепи, 14.

На сьогодні компанії «КМ Сек’юр» належить 47,35% акцій «Квазара», компанії «Техпроект» (РФ) — 17%, Сергію Берингову — 11,87%, окрім того, ряду працівників компанії, включно з С.Монаковим, належать ще 5%.

Завод об’єднує близько 130 будівель і розташований на території площею 23 га.

Довідка

ВАТ «Квазар» — орієнтоване на експорт підприємство, яке працює в стратегічному для України напрямі: альтернативна енергетика. Щороку ВАТ «Квазар» випускає продукції на 250 млн. гривень; сплачує понад 25 млн. гривень податків; надає 1100 робочих місць. На території заводу також розташовані десятки високотехнологічних підприємств. Загалом вони забезпечують понад 3500 робочих місць. У нерозривному ланцюжку з «Квазаром» працює завод «Піллар» — нідерландської корпорації «Піллар груп», що входить до п’ятірки світових виробників кремнієвих сонячних батарей. Тут також працює «Ситронікс ІТ» — російська компанія, що котирується на Лондонській біржі, «Квазар-Мікро» (її представляти не треба, піонер вітчизняної ІТ-індустрії). Іще тут — центр розробки компанії «Політеда» (Канада) — світового лідера з виготовлення мікросхем і НВО «Кристал» — один із небагатьох українських дизайн-центрів мікроелектроніки.

Материнське підприємство ВАТ «Квазар» сьогодні відоме у більшості країн світу як провідний виробник сонячних панелей і енергетичних установок на їх основі.

То що ж відбувається навколо «Квазара»? Ситуацію прояснив голова правління Сергій МОНАКОВ.

— Сергію Владленовичу, які ворожі дії чиняться проти підприємства?

Сергій Монаков
— Ми — відкрите акціонерне товариство. І, відповідно, купівля наших акцій на відкритому ринку — абсолютно нормальне явище. Ми — відкрита компанія і лояльно поставилися до того, що на вільному ринку розпочалося агресивне скуповування акцій. Хоча вже тоді розуміли, що наше підприємство стало об’єктом недружнього поглинання.

Загалом скуповувати акції відразу почали 26 компаній. Разом усі ці компанії змогли придбати на ринку близько 7% акцій. Хоча в планах вочевидь проглядалося бажання придбати пакет впливу або навіть блокуючий, загарбникам це не вдалося. Не було сформовано навіть 10-відсотковий пакет, який дає певні повноваження новому акціонеру. Хоча скуповувалося усе за принципом агресора: кандидати в акціонери курсували навколо підприємства у «джипах» і з нотаріусами. Скажімо так, не зов­сім цивілізована форма скуповування акцій.

— Коли загарбники зрозуміли, що такі дії безглузді?

— Ми оголосили внутрішню скупку як протидію, наші працівни­ки принесли свої пакети на підприємство. Хоча ми платили менше, ніж загарбники. Сумарно на вільному ринку було до 24% акцій.

Проте підприємство вирішили «дотиснути» будь-яким способом. Розпочався тиск на реєстратора — Приватбанк. Хоч як це прикро, успішний. Ми як емітент відчули труднощі у відносинах із реєстратором.

Логічно, що ми захотіли поміняти реєстратора. Але розпочалися дії з розряду сірого і чорного рей­дерства. Наприклад, незрозу­міло яка людина, котра не має жод­ного стосунку до «Квазара», пише заяву до районного суду у До­нецьку з вимогою заборонити наші збори. Наші юристи з’яв­ляються в суд, надають документи про неправомірність претензій згаданого суб’єкта, суддя з усім погоджується — але виноситься «рішення», що забороняє проводи­ти збори. І так було шість разів!

Далі — більше. У нас є реєстр на 24 червня 2008 року. Де з’явилися нові покупці, але всі наші мажоритарні акціонери присутні. Однак уже в липні мажоритарний акціонер, власник найбільшого пакета акцій, робить запит до реєстратора із законною вимогою зробити виписку з реєстру. На що одержує відповідь: «Виписку дати не можемо, оскільки ви не є акціонером ВАТ «Квазар». З цього почався чистий кримінал.

— Було здійснено підробку документів?

— Абсолютну підробку. Нічим не прикриту. Хтось на прізвище Астрін звертається до реєстратора з проханням зареєструвати його як уповноважену особу з управління акціями компанії KM Secure замість директора. Він не надав, як це передбачено законом, ні сертифіката акцій, ні заяви власника. Хоча без представлення власника ніхто не має права ввести нову уповноважену особу.

Що й казати, ця особа не мала ні сертифіката акцій, ні свідоцтва про реєстрацію, ні банків­ської виписки, ні довідки з банку про відкриття рахунку. Були надані тільки старий статут 2004 року і фальсифіковане доручення. При цьому на так званих документах проставлено апостиль країни Панама. Ну, складно сплутати Панаму і Канаду!

Реєстратор, щоправда, відмовляє заявнику, але з формальним застереженням: «Не можемо виконати прохання, тому що докумен­ти оформлені не згідно з вимогами». Людина йде до Київського міського господарського суду. Справа потрапляє до судді Мандриченка, і той приймає рішення про внесення сторонньої людини до реєстру. Хоча добре видно, що документи шиті білими нитками. Та ще й наділяє цього суб’єкта повноваженнями, яких навіть справжній власник не мав.

У цій ситуації Приватбанк як реєстратор прикрився рішенням суду і видав розпорядження про передачу акцій. Але навіть і тут, напевно, із метою заплутати судові розгляди, вказує в документі прізвище Естрін. Тобто навіть судове скасування фальшивого доручення стає складновиконуваним. Адже на фальшивці зазначений Астрін, а в розпорядженні про передачу реєстру — Естрін. Акції йдуть на інформаційно-депозитарний центр «Глобал», де відкривається — знову ж із порушеннями — рахунок на знерухомлення акцій. Після цього розпочався багатоетапний перепродаж акцій, які осіли в результаті на рахунках офшорів.

Коли це усе з’ясувалося, Святошинський райвідділ міліції порушив кримінальну справу за фактом розкрадання документів і підробки. Було подано позови до Вищого господарського суду, котрий 25 листопада виніс логічне рішення: KM Secure у реєстрі поновити, всі дії щодо передачі документів визнати недійсними.

Але проти нас вочевидь діє добре організоване угруповання, із налагодженими зв’язками в органах влади. Свою роль тут відіграла виконавча служба, яка не наполягала на виконанні законного рішення суду, хоча Приватбанк не виконав її розпоряджень. І це відбувалося кілька разів. Але примусового виконання від Приватбанку ніхто так і не домагався.

Таке потурання викликало подальші порушення закону. 23 грудня реєстр було передано третім особам. Хоча сам «Квазар» вимагав реєстр для проведення зборів ще раніше.

Такі дії реєстратора в результаті призвели до того, що загарбники провели незаконні збори акціонерів 27 грудня. Обрали головою правління якогось Віталія Шебеллу — людину, котра розбирається в інформаційних технологіях так само, як штангіст у балеті. І вже 29 грудня всі документи на власність ВАТ «Квазар» були оперативно підготовлені. Відповідні служби чомусь навіть не здивувалися тому факту, що підприємство площею 23 га реєструють у квартирі за адресою: вул. Івана Мазепи, 14.

Після цього загарбники спробували заволодіти банківськими рахунками підприємства. Якби це вдалося, то роботу стратегічного вітчизняного підприємства було б цілком блоковано. Але «Квазар» працює, хоча постійна загроза силового захоплення створює на підприємстві нервозну атмосферу.

Я впевнений, що все це свавілля буде зупинене. Інакше втрати нашої держави будуть непоправними.

Інформація до відома

На сумнівних зборах акціонерів 27 грудня 2008 року начебто головою правління ВАТ «Квазар» було обрано деякого В.Шебеллу. Його пов’язують із групою компаній, що працюють на фондовому ринку.

Довідка

Віталій Шебелла — директор ТОВ «Ринком-Інвест РІК». Сфера діяльності — фондовий ринок. Компанія розпочинала свою діяльність у Донецькій області (м. Маріуполь). Відома за публікаціями у ЗМІ як дрібний гравець з недружніх злиттів і поглинань.

У 2000 році Арбітражний суд Донецької області порушив справу про банкрутство Маріупольської панчішної фабрики. На момент порушення справи В.Шебелла був головою наглядової ради цього підприємства і володів 1% акцій.

У 2003 році «Ринком» Шебелли порушив Закон України «Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» і був оштрафований Донецьким територіальним відділенням Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку.

У 2007 році компанія була помічена як учасник поглинання ВАТ «Племзавод «Малинівка», що розташоване в Донецькій області (за інформацією видання «Приазовский рабочий» від 20 березня 2007 року).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі