«КИЇВМІСЬКБУД» НАРОЩУЄ ОБСЯГИ ЖИТЛОВЕ БУДІВНИЦТВО ПЕРЕЖИВАЄ СЬОГОДНІ ДРУГЕ НАРОДЖЕННЯ — ЗА РАХУНОК КОШТІВ НАСЕЛЕННЯ

Поділитися
10 липня відбулися загальні збори акціонерів холдингової компанії «Київміськбуд». Відкриваючи їх,...

10 липня відбулися загальні збори акціонерів холдингової компанії «Київміськбуд». Відкриваючи їх, президент компанії Володимир Поляченко підкреслив, що сподівається на відверту й конструктивну розмову про обрану стратегію діяльності компанії, про шляхи пошуку оптимальних рішень і тактичних кроків з реалізації широкомасштабних завдань, які стоять перед компанією, а також про ту громадсько-політичну роль, яку відіграє найбільша будівельна компанія в житті міста.

Оцінюючи пройдений шлях, президент компанії закликав акціонерів подумки повернутися в часи створення холдингу. Тоді комплекс «Київміськбуду» був практично на грані зупинення. Протягом 1993—94 років жодна з будівельних організацій «Київміськбуду» не розпочала жодного задільного об’єкта. Необхідно було шукати нові нетрадиційні шляхи як залучення інвестицій до будівельного процесу, так і у стосунках між учасниками будівництва. Ось тоді керівники комплексу й усвідомили, що лише інтеграція будівельних організацій у виробничо-фінансовий комплекс і вироблення єдиної стратегії київських будівельників у ринкових умовах можуть привести до успіху. ХК «Київміськбуд» було створено за рішенням Київської міської ради 15 травня 1995 року в результаті об’єднання в її статутному фонді власності компанії й пакетів акцій 38 будівельних організацій, підприємств промисловості й будівельної техніки. Запрацювала та здобула підтримку населення запропонована «Київміськбудом» схема залучення коштів приватних інвесторів. Як показав семирічний досвід, рішення прийняли правильні та своєчасні.

Нині «Київміськбуд» — широко інтегрована будівельна структура з новітніми технологіями, сучасними машинами й механізмами, кваліфікованими кадрами. Але головне, що правління вважає своєю основною заслугою, «Київміськбуд» — це команда однодумців. У першому півріччі поточного року частка компанії у введенні в дію житла становила по Україні понад 36%, у Києві — 85,7% (близько 273 тис. кв. м). Сьогодні в системі ХК «Київміськбуд» працюють 33 відкритих акціонерних товариства, де холдинг є акціонером, 5 дочірніх підприємств компанії та 42 асоційованих члени холдингу.

Минулий рік був багатий на події для київських будівельників. «Київміськбуд» виконував завдання загальноміського й загальнодержавного масштабу: спорудження Південного Залізничного вокзалу, реконструкція Севастопольської площі, робота на інших об’єктах. Проте навіть при цьому приватні інвестиції в портфелі замовлення компанії становили майже 60%. А в поточному році ситуація трохи інша, значних об’єктів мало, але компанія не зменшила оберти, і передусім завдяки фінансуванню будівництва житла з боку населення. Остаточно стало зрозуміло: робота за цією схемою є головним напрямом у діяльності компанії й запорукою її успіхів у майбутньому. У першому півріччі поточного року кошти населення дорівнювали практично 91% від загального обсягу фінансових надходжень компанії. А загалом за 7 років роботи підприємства компанії на кошти приватних інвесторів звели понад 2 млн. м2 житла, або 27,5 тис. квартир. 2001 року від населення надійшло та спрямовано в будівництво 521,5 млн. грн. (близько $100 млн.), у першому півріччі 2002 — уже понад $53 млн. Підприємства холдингу обіцяють здати в експлуатацію 2002 року 643 тис. м2 житла, із них 614 тис. м2 — за рахунок коштів населення. Кияни обирають «Київміськбуд» тому, що він пропонує доступне на сьогодні за ціною й досить комфортне сучасне житло, а також пропонує кредитні схеми, зрозумілі населенню.

Сьогодні АКБ «Аркада» (партнер компанії в реалізації програми будівництва житла за рахунок коштів населення) надає кредити на будівництво житла на термін до 30 років під 10,5% в Одинах, а також запровадив кілька нових схем, які дозволяють накопичувати кошти з метою одержання кредитів під ще нижчі відсотки — 3—5%. З огляду на те, що курс Одина в умовах відсутності реальної інфляції стабільний, населення практично одержує кредити під найнижчий в Україні відсоток. Як було заявлено на зборах акціонерів, за час реалізації кредитних програм, договори оформили вже 3674 родини на загальну суму майже 160 млн. грн.

2001 року, завдяки розширенню дії Закону України «Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі ХК «Київміськбуд», розвивається новий напрям інвестиційної діяльності компанії. Розпочато спорудження житла в регіонах України. Київський досвід поширено на Дніпропетровськ, Одесу, Вінницю, Чернівці, Запоріжжя. З проханням про поширення досвіду компанії на їхнє місто звернулися Донецьк, Тернопіль, Полтава. Виявляють зацікавленість Харків і Крим.

Умови конкуренції змінили традиційні підходи до виконання функцій замовника. Як замовник компанія проводить конкурсний відбір виконавців, запровадила систему відкритих торгів на закупівлю великих партій будівельних матеріалів і виробів. За рахунок того, що компанія є оптовим покупцем, з’явилася можливість досягнення істотного зменшення ціни. І все це не заради зростання прибутку, а заради зниження собівартості квадратного метра житла. Сьогодні «Київміськбуд» пропонує квартири за одними з найбільш конкурентоспроможнішими цінами на ринку й має змогу послідовно нарощувати обсяги виробництва.

Робота компанії як генерального підрядчика дозволила домогтися не лише дотримання термінів будівництва та якості виконання робіт, а й організації роботи на рівні світових стандартів, завдяки чому дедалі більше надходить пропозицій на участь у тендерах від світових компаній. Найяскравіший приклад — перемога «Київміськбуду» в міжнародному тендері на реконструкцію київського універмагу «Україна», що проходив у Вашингтоні. Крім цілеспрямованої діяльності з просування на міжнародний і регіональний ринки, компанія розробляє стратегію виходу на вторинний ринок житла.

Завдяки ініціативам і активній інноваційній роботі підприємств «Київміськбуду» до Києва приходять новітні технології й високопродуктивна будівельна техніка. Підприємства розробили програми перспективного розвитку, зростає рівень заробітної плати й на сьогодні вона знаходиться у верхніх межах середньостатистичних показників по Києву та значно вища, ніж по Україні. Крім того, Рада директорів компанії ухвалила рішення відновити будівництво житла для своїх працівників, із наступним його продажем за собівартістю (приблизно 50% від ринкової вартості).

Як показало проведене «Київміськбудом» опитування, переважна більшість киян пов’язують, або пов’яжуть найближчим часом свої надії на поліпшення житлових умов із «Київміськбудом». Важко знайти людину, котра не бажала б поміняти свої «хрущовки», «сталінки» чи квартири в панельних будинках на житло в новобудовах, споруджених підприємствами «Київміськбуду». Канула в Лету історія масової забудови Києва будинками типових проектів. Сьогодні кожен будинок індивідуальний. Як зовнішньо, так і в сенсі планування квартир. Реальна можливість кожного бажаючого придбати житла в такому будинку багато в чому залежить від успішної роботи ХК «Київміськбуд», її здатності вистояти, зберегти та примножити наявний унікальний потенціал, запровадити найпередовіші будівельні технології. Отож побажаємо успіху київським будівельникам у їхній нелегкій, але такій потрібній усім нам творчій праці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі