Китай став першим з експорту високих технологій в Азії, залишивши позаду Японію

Поділитися
Китай став першим з експорту високих технологій в Азії, залишивши позаду Японію Китай вибився в лідери з експорту high tech в Азії © @softparkinfo
Частка високотехнологічної продукції КНР в азіатському експорті в 2014 році склала 43,7% проти 9,4% у 2000 році.

Китай поклав кінець лідерству Японії як найбільшого в Азії експортера високих технологій, обійшовши її по цьому показнику.

Згідно з даними Азіатського банку розвитку (АБР), частка Китаю в азіатському експорті високотехнологічної продукції, включаючи медичні інструменти, літаки та телекомунікаційне обладнання, в 2014 році склала 43,7%, значно збільшившись порівняно з 9,4% у 2000 році.

Для порівняння: частка Японії в минулому році склала лише 7,7% проти 25,5% в 2000 році.

Частки у сфері експорту високих технологій скоротили також такі країни, як Малайзія та Філіппіни.

"Китай домігся істотного збільшення виробництва високотехнологічних товарів в країні, незважаючи на те, що окремі важливі компоненти як і раніше імпортуються з інших країн, - зазначає аналітик HSBC Holdings в Гонконзі Фредерік Ньюман. - Ця країна стає високо конкурентоспроможною, володіє висококваліфікованими кадрами, і ми бачимо розвиток наукових досліджень і розробок в Китаї".

Китай також є лідером в Азії за обсягами експорту низькотехнологічних товарів, у тому числі текстилю, продуктів харчування і напоїв, лісу, а також паперової продукції.

У 2014 році частка КНР в азіатському експорті цих товарів склала 55,4%, друге місце посіла Індія з часткою 9,4%.

Через процеси рецесії, які поглибились у світовій економіці, Китай стоїть на порозі переорієнтації експортно орієнтованої економіки на задоволення внутрішнього попиту.

Читайте також: Китай запускає супутник для вивчення темної матерії

У Китаї економічне зростання знизилось вперше за останні шість років: у першому кварталі 2015 року зростання ВВП Піднебесної склало 7,0%, в той час як за аналогічний період 2014 року даний показник становив 7,3%. За словами експертів, якщо детально проаналізувати всі економічні фактори, то зростання ВВП Китаю в першому кварталі поточного року може навіть скласти менше 7%.

Фахівець по новим ринкам Morgan Stanley Investment Management Шарму Рушір акцентує увагу на нинішньому спаді економіки Китаю, відзначаючи, що наступна глобальна рецесія може початися саме в КНР.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі