Кінах запропонував передавати допомогу ЄС безпосередньо підприємствам

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кінах запропонував передавати допомогу ЄС безпосередньо підприємствам Беззмінний президент УСПП запропонував спосіб розподілу допомоги ЄС © wikimedia.org
Для максимального ефекту допомоги від ЄС гроші повинні надходити безпосередньо підприємцям, впевнений Кінах.

Євросоюз виділяє недостатньо коштів для підтримки українського бізнесу при створенні глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі з Україною, пише в своїй статті для DT.UA президент УСПП Анатолій Кінах.

"В рамках Пакета підтримки розміром у 11 млрд євро, підготовленого ЄК у 2014 р., близько 370 млн євро було передбачено для українських малих і середніх підприємств. На жаль, це лише 3%. У 2015 р. ЄС оголосив новий Пакет підтримки - 110 млн євро для малого та середнього бізнесу. Та чи побачить вітчизняний бізнес ці кошти?" – задається питанням автор.

На його думку, ефективність зазначених програм змушує бажати кращого. " Перша причина - складна ситуація на внутрішньому банківському ринку (потрапляючи в український банк, кошти можуть бути виділені бізнесу за нашими кредитними ставками, що неприйнятно для бізнесу). Друга - фактичним одержувачем коштів є іноземні фінансові та консультаційні інституції, які використовують їх задля консультацій та освітніх програм. Безумовно, це дуже корисно для бізнесу, але йому потрібен ще й стартовий капітал, і кредитні ресурси. Саме їх немає, тоді як європейські кошти залишаються не до кінця затребуваними", - зазначив він.

Кінах повідомив, що гранти ЄС для українського бізнесу практично повністю прив'язані до кредитів. Найбільш суттєвою є підтримка в рамках NIF, що передбачає часткову (10-15%) компенсацію кредитів, отриманих бізнесом. "Але ця допомога обмежується 25 млн євро до 2020 р., що становить лише 7% загального пакета підтримки бізнесу. Зрозуміло, що це майже не впливає на загальноекономічну ситуацію", - вважає він.

"Наша пропозиція - спрямувати кошти європейської підтримки безпосередньо на підприємства, відпрацювавши механізми контролю прозорого адресного використання", - запропонував глава УСПП.

На початку травня єврокомісар Йоханнес Хан заявив, що Євросоюз надасть Україні 150 мільйонів євро на підготовку до введення в дію зони вільної торгівлі з 1 січня 2016 року.

Докладніше читайте в матеріалі Анатолія Кінаха "Фактор часу - вирішальний" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі