Кількість бажаючих отримати дешеву іпотеку "від Януковича" скоро перевищить кількість доступних квартир

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Бажаючих стати в чергу за "доступним житлом" вже майже стільки, скільки є запропонованих під цю програму квартир. Разом з тим, заспокоюють у Мінрегіоні, після внесених Кабміном змін до участі у програмі допускаються новобудови, введені в експлуатацію з 2007 року (раніше - з 2009). Це повинно значно розширити пропозицію житла та, відповідно, дещо знизить його ціну.

Бажання взяти участь у програмі соціальної ініціативи президента «Доступне житло» висловили 12 тис. громадян, при тому, що забудовники пропонують для придбання 12 674 квартири у 285 житлових будинках.

Такі дані повідомили у прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Разом з тим, заспокоюють у міністерстві, 15 серпня Кабмін вніс зміни до Порядоку здешевлення вартості іпотечних кредитів, якими допустив до участі у програмі новобудови, введені в експлуатацію з 2007 року (раніше - з 2009). За прогнозами Мінрегіону, це значно розширить пропозицію житла та, відповідно, дещо знизить його ціну.

За даними Мінрегіону, станом на 23 серпня вже укладено 296 компенсаційних договорів, оформлено кредитів – 294 (профінансовані банками в обсязі 70,1 млн грн).

- Влада орендувала "Український дім" для піару програми "Доступного житла"

Найбільша кількість іпотечних кредитів оформлена у Києві – 94. За столицею йде Харківська область – 23, потім Сумська – 22; Полтавська – 17; Вінницька, Чернігівська та Хмельницька – по 15; Севастополь – 10; Закарпатська, Миколаївська – по 9, Волинська – 8, Львівська, Одеська та Черкаська області – по 7; Донецька, Рівненська та Київська – по 6, Івано-Франківська область та АР Крим – по 5, Запорізька – 3, Херсонська та Чернівецька – 2, Житомирська та Луганська області мають по 1 укладеному договору.

Жодного бажаючого отримати «дешеве» житло не знайшлося лише на Кіровоградщині та Тернопільщині.

Крім того, в рамках інших програм, спрямованих на забезпечення житлом різних категорій громадян, на сьогодні вже укладені 230 договорів на будівництво доступного житла на умовах «70 на 30» (держава платить 30% вартості квартири), також надані 171 молодіжний пільговий кредит, Державною іпотечною установою (ДІУ) профінансовані 537 кредитів.

Таким чином, разом по вищезгаданих програмах профінансоване придбання 1 232 квартир.

У міністерстві нагадали, що згідно із внесеними Кабміном 15 серпня змінами, платоспроможність позичальника тепер визначатиметься з урахуванням доходів його поручителів. Це нововведення суттєво розширює можливості громадян взяти іпотечний кредит.

Змінами максимально конкретизовані критерії до позичальників. Тепер це можуть бути виключно громадяни, які перебувають на квартирному обліку, а також ті, хто не перебувають на квартирному обліку, але забезпечені за місцем проживання, зареєстрованим в установленому порядку, житловою площею не більше 9 кв. метрів на одного члена сім’ї, або проживають (зареєстровані в установленому порядку) у гуртожитку, що підтверджується довідкою про склад сім’ї, виданою за місцем проживання. Це положення додатково конкретизує вимоги статті 34 чинного Житлового Кодексу стосовно учасників здешевлення іпотеки та виключає можливі різночитання.

Розрахункова вартість житла не змінюється, але встановлюється тепер виключно з урахуванням зареєстрованого в установленому порядку місця проживання позичальника.

З урахуванням змін, додатково конкретизовано перелік документів для отримання громадянами компенсації відсотків від держави. Замість нечіткого формулювання «документи, які підтверджують, що позичальник є таким, який потребує поліпшення житлових умов», визначено, що ними є тільки довідка про перебування на квартирному обліку (за наявності) та довідка про склад сім'ї, яка тепер повинна бути видана виключно за місцем проживання. Позичальник, що є замовником будівництва індивідуального житлового будинку, також повинен подати копії документу, що посвідчує право на земельну ділянку, та відповідної проектно-кошторисної документації. Решта переліку документів не змінилася.

Одна із найсуттєвіших змін – зняття верхньої межі площі та вартості житла. Однак будь-яке перевищення цих параметрів компенсації з боку держави не підлягає. !zn

Читайте також:

Дешеву "іпотеку Януковича» отримають більше 10 тис сімей. Якщо Кабмін знайде гроші

Влада обіцяє, що на іпотеку від Януковича зможуть розраховувати не тільки черговики

«Дешеву» іпотеку зроблять більш вигідною для позичальників

Азаров пообіцяв з 2013 року європейські технології для будівництва доступного житла

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі